Mostviertelská krajina jazier

Keď si turistikou unavené nohy necháte odpočinúť v krištáľovo čistej vode, budete si želať, aby sa leto na horách Dolného Rakúska nikdy neskončilo.

V obci Lunz, uprostred regiónu Mostviertel, sa spolu do krásnej jazernej krajiny snúbia smaragdovozelené jazero a bájne kopce. Niet preto divu, že je táto idylická horská dedinka obľúbeným turistickým a rekreačným miestom pre milovníkov čarovnej panorámy.

Lunz, dedinka pri jazere, s horami a pódiom
V srdci regiónu Mostviertel sa nachádza pri krištáľovo čistom jazere idylická dedinka Lunz. Malebná horská dedinka uprostred impozantných vrchov pozýva s množstvom turistických chodníkov na objavovanie a preskúmavanie. Mimoriadne obľúbený je každoročný festival wellenklaenge, ktorý súčasnému umeniu poskytuje jedinečné jazerné pódium.

Dychberúca jazerná krajina: jazero a hory
Je jedno či pešo, cez vodu alebo loďou: okolie smaragdovozeleného jazera Lunzer See, ležiaceho uprostred nádherných hôr, sa rozhodne oplatí preskúmať. Náš tip: Túra k trom jazerám (3-Seen-Tour), do ktorej patrí aj jazero Mittersee so svojím nádherným vodopádom a jazero Obersee vo výške 1 113 m.n.m. s malým ostrovčekom uprostred, ponúka minimálne rovnako zaujímavé zážitky.

Túra pod vodou aj nad vodou
Ako štartovacie miesto turistickej túry na Dürrenstein sa hodí most Töpperbrücke. Popri jaskyni „Brüllenden Stier“ („Ručiaci býk“) a fantastickom podzemnom vodopáde sa možno dostať do kotliny Grünloch, ktorá je vďaka nameranej teplote mínus 52,6 stupňa studeným pólom strednej Európy. Po výstupe budete odmenení nádherným výhľadom na kopce.