Neustále pozdĺž rieky Ybbs, od Dunaja až po horské pleso

Ideálna pre rodiny, bohatá na pôžitky, zvlášť bezpečná a pestrá: Cyklotrasa Ybbstalradweg je nová top ponuka v sieti cyklistických trás v regióne Mostviertel.

Cyklotrasa Ybbstalradweg prináša nádherné prírodné a cyklistické zážitky. Mimoriadne vhodné pre rodiny s deťmi a pôžitkárskych jazdcov je nové srdce trasy medzi obcami Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See.

Najprv mierne kopcovitou krajinou muštových hrušiek, potom alpským regiónom Železnej cesty: Na svojich 107 kilometroch nespája cyklotrasa Ybbstalradweg len Dunaj s Lunzským jazerom, ale aj mierne a divoké strany oblasti Mostviertel.

Zažite vodu a prírodu

Najmä na svojom novovytvorenom hlavnom úseku s dĺžkou 55 km medzi obcami Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See rozbúši cyklotrasa Ybbstalradweg srdce každého milovníka cyklistiky. Ale nie preto, že by ste museli zdolávať veľmi veľa stúpaní, práve naopak: Trasa tu nadväzuje na trať starej Ybbstalskej železnice – úplne rovinnej, ktorá leží ďaleko od automobilovej dopravy, ale napriek tomu v tesnej blízkosti rieky. Cyklotrasa je komplexným umeleckým dielom pozostávajúcim z elegantnej trasy a vzrušujúcej krajiny. Na bicykli prechádzate po romantických oblúkových mostoch a cez krátky tunel, brázdite divokú roklinu, na pokojných piesočných plážach si zase užívate slnko a krištáľovo čistú vodu, narážate na historické kováčske umenie a znova a znova relaxujete na oddychových miestach podľa vlastných predstáv.

Rodinná cyklotrasa

Žiadne stúpania, príkladné bezpečné vedenie cyklotrasy, mnoho príležitostí na zastavenie alebo kúpanie a čľapotanie sa v rieke. A ako čerešnička na torte vás na konci etapy čaká Lunzské jazero, kde si môžete úžasne oddýchnuť, kúpať sa alebo hrať hry.