Top miesta pri vode

Vždy o vlnu vpred: Vodné nádrže podobné fjordom, žblnkajúce vodopády a jedinečné riečne krajiny.

Voda je u dovolenkárov všeobecne veľmi obľúbená: Ľudia sa radi potápajú v najkrajších hotelových bazénoch alebo sa čvachtajú na pláži. Existujú však dolnorakúske vodné zdroje, ktoré ponúkajú oveľa viac a lákajú dovolenkárov a fotografov, aby opustili komfortnú zónu, vhupli do svojich turistických topánok a získali dokonalý záber.

1. Jazero Lunzer See

Smaragdovozelené jazero Lunzer See na úpätí hory Dürrenstein a jediné prírodné jazero na kúpanie v Dolnom Rakúsku je verné svojmu obrazu rozprávkového letoviska a patrí ku klenotom tohto regiónu. Výnimočne fotogenický je aj jeho malý brat – jazero Obersee (na obrázku), za ktoré môžeme vďačiť pravekému ľadovcu. Za hmly tu všetko pôsobí veľmi mysticky, samozrejme, výhľady sú úžasné aj za slnečného počasia. Malý ostrov s charakteristickými smrekmi sa priam natíska ako motív na fotografovanie


2. Roklina Ysperklamm

Divoká voda a divoký les – v rokline Ysperklamm v južnej časti regiónu Waldviertel žblnkoce rieka Ysper na svojej 2 km dlhej ceste do údolia vedúcej úzkymi roklinami a vysokými bralami. Zvlášť fascinujúce sú skalné útvary, vodopády a odrazy v čistej vode. Tip: Aby ste pri fotografovaní vody mohli vytvoriť známy dokonalý „biely závoj“, musíte použiť – podobne ako v prípade svetelných pásov na diaľniciach – dlhý čas expozície.


3. Vodná nádrž Ottenstein

Ottensteinská vodná nádrž je jedným z troch jazier v tomto regióne a vytvára nádhernú kulisu pre všetkých fotografov. A to najmä vďaka jej zalesneným brehom, rozvetveniam na menšie zátoky a veľkým žulovým kameňom na brehoch v regióne Waldviertel. K dokonalej idyle prispieva aj malý ostrov so zrúcaninou Lichtenfels (na snímke). Nádhera!


4. Dunaj

Miesto, kde môžete zažiť svoj modrý zázrak. Pri krásnom modrom Dunaji s nádhernou modrou vežou kostola opátstva v obci Dürnstein. Typická dolnorakúska a pravdepodobne najslávnejšia scenéria regiónu Wachau! Tento motív neunikne žiadnemu pohľadu a je povinnou výbavou každého fotoalbumu.


5. Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer

Jedna vec je jasná! V najväčšej dolnorakúskej prírodnej rezervácii nájdete mnoho spôsobov, ako si po stresujúcom pracovnom dni schladiť hlavu. Bizarne tvarované skaly, hlboké rokliny, hučiace vodopády, tiché lesy – 100 % panenská príroda a ako stvorená pre objektívy fotoaparátov.