Zimné zvieracie dobrodružstvá

Dolné Rakúsko nie je len krajinou hôr, ale aj zvierat. Prečo inak by sa tu na vandrovku chodilo v sprievode somárov, lám a alpák?

Turistika s lamami a alpakami, romantické výlety naprieč širokou krajinou, zábavné oslie dobrodružstvá a hladkanie medvedíkov čistotných: dolnorakúske zvieratká sa vždy potešia návšteve – hlavne, ak máte vo vrecku kúsok cukru.

Nezvyčajní sprievodcovia

K nezabudnuteľnej túre patrí aj nezabudnuteľný sprievod. Náš zvierací tip: Oslíky a alpaky v regióne Waldviertel, lamy a alpaky z pohoria Ötscher, údolia Dirndltal, v dunajskom regióne, vo Viedenskom lese a v pohorí Hohe Wand. Tieto zábavné a milé tvory sú nielen zárukou jedinečných záberov a momentiek, no navyše sú aj veľmi krotké a aj obyčajný deň premenia na skutočný zážitok!

Cválať prašným snehom

Zajazdite si na koni naprieč nádhernou horskou krajinou alebo si vychutnajte vo dvojici čaro pohodlnej, romantickej jazdy na saniach ťahaných konským záprahom: Na jazdeckom dvore Schaglhof v Annabergu môžete jazdiť na koni malebnou prírodou po celý rok. V jazdeckom stredisku Hippo Campus v obci Deutsch Haslau si môžete vychutnať prechádzku v sprievode koní a v prípade záujmu si na nich môžete aj zajazdiť. Na konci výletu so zvieratami na vás čaká zdravé ovocné občerstvenie. V regióne Wachau zažijete poriadnu dávku zábavy aj tvrdohlavosti: Na odvážnych návštevníkov tu čakajú zábavné dobrodružstvá s oslíkmi. Túry sa tu konajú aj v zime. Ešte „živočíšnejšie“ sú zážitky so zvieratami v regióne Waldviertel, kde ste na cestách v spoločnosti týchto roztomilých tvorov s dlhými ušami hneď dva dni. A v prírodnej rezervácii Ybbstal sa s roztomilými oslíkmi môžete dokonca vydať na safari!

Zvieracie SPRE(z)VÁDZANIE

Nie je žiadnym tajomstvom, že medvedíky čistotné sú malí, šikovní lapaji. V zážitkovom parku Buchenberg môžete tieto neposedné tvory spoznať celkom zblízka a po spoločnej túre k výbehu im pripraviť ovocie a iné pochúťky na kŕmenie. Rozkošné medvedíky sa nechajú aj jemne pohladkať. Buďte však opatrní: Baví ich rozväzovať šnúrky a predvádzajú návštevníkom kadejaké zábavné kúsky. Ak uprednostňujete pokojnejšie aktivity, vyberte sa na prechádzku po dunajskom regióne so strakatými kozami, ktoré vás budú sprevádzať úplne bez vôdzky. V regióne Mostviertel na vás zase čakajú roztomilé kašmírske kozy.

Jednoducho ÚŽASNÉ!

V regiónoch Waldviertel a Weinviertel môžete zažiť množstvo dobrodružstiev s najlepším priateľom človeka! Na rančoch Huskyhof Waldviertel, Huskyranch Waldviertel a v centre Snowdragons v regióne Weinviertel sa s roztomilými chlpáčmi môžete vybrať na túru naprieč romantickou zimnou krajinou alebo sa vydať na výlet so psím záprahom. Zavýjanie povolené – tak znie hlavné heslo Centra pre výskum vlkov v Ernstbrunne. Tu sa môžete pokojne poprechádzať po obore s vlkom! Oboru Ernstbrunn a množstvo divých zvierat, ktoré tu žijú, môžete navštíviť počas zimy každú sobotu a nedeľu od 10.00 do 16.00 hod.

Hľadanie stôp v snehu

Podarilo sa vám už niekedy vystopovať jeleňa? Alebo ste sledovali zajačie stopy a pritom ste objavovali prírodu – v dokonalom súznení s ňou? V prírodnej rezervácii Eisenwurzen sa malí aj veľkí detektívi vo februári vydajú hľadať stopy divých zvierat v snehu. V zooparku mesta Haag môžete po celý rok pozorovať nespočetné množstvo exotických aj domácich zvierat. V zvernici s vysokou zverou a kruhu stromu života v obci Frankenfels sa môžete zúčastniť ukážok kŕmenia.