Prírodný park Hohe Wand, © Niederösterreich Werbung/ Sebastian Scheichl

Zimná turistika

Zimná turistika sa teší čoraz väčšej obľube. Niet divu, dolnorakúske trasy sú predsa skvele schodné po celý rok.

Turisti milujú rozmanitú dolnorakúsku krajinu. Výstupy pritom nie sú príliš strmé a chodníčky vďaka krásnym výhľadom nikdy nie príliš dlhé. Keďže sa túry dajú ideálne preskúmavať aj v zime, zozbierali sme tu pre vás tie najlepšie trasy.

Príliš krásne, aby ste sa ich v zime vzdali

Zimné túry krásnou dolnorakúskou krajinou vás zavedú na čarovné miesta, ako je prírodná rezervácia Naturpark Hohe Wand, náš národný park Dunajské luhy (Nationalpark Donau-Auen) alebo na nezabudnuteľnú panoramatickú túru na pohorie Rax. V zime totižto neexistuje nič krajšie, ako vychutnávanie si prírody a následná odmena vo forme horúceho čaju. Je jedno či ste rodina, športovci alebo hobby turisti: Dolné Rakúsko má pre každého tú správnu túru, aby ste zimu spoznali z jej najkrajšej stránky.

Zimná turistika nad oblakmi

Spomedzi všetkých trás existuje jedna, ktorá sa celkom tesne stala miláčikom celej našej redakcie: túra Zauberblick-Runde. Vedie popri Semmeringu k svetovému kultúrnemu dedičstvu UNESCO Semmerinskej železnici a pritom prechádza popri najkrajších vyhliadkových bodoch v Raji výhľadov. Počas trojhodinovej túry si možno od priesmyku vychutnať úžasné výhľady, prejsť popri slávnom hoteli Hotel Panhans – kde si možno vychutnať čaro prelomu storočí a ochutnať panhanskú tortu podľa originálnej receptúry – a ďalej sa popri vyhliadkových bodoch 20-Schilling-Blick a Doppelreiteraussichtswarte dostať až k historickej železničnej stanici. A kto si chce po túre vychutnať skutočnú chatovú atmosféru, ten navštívi hostinec Seewirtshaus na úpätí hory Hirschenkogel. 

Teplo sa oblečte. Vychutnajte si čerstvý vzduch.

Zimná turistika pôsobí nielen upokojujúco, ale pozitívne vplýva aj na vaše zdravie. Rozmanitú krajinu Dolného Rakúska milujú rovnako rodiny s deťmi, športovci aj nadšenci turistiky, veď výstupy nie sú nikdy príliš strmé a trasa vďaka nádherným výhľadom nikdy príliš dlhá.