Zima na Annabergu, © Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Turistika na snežniciach

Na snežniciach sa prechádza cez zasnežené lesy zaliate zimným slnkom v horách Dolného Rakúska.

Tichý vytrvalostný tréning: Turistika na snežniciach, ktorá je stará viac ako dvetisíc rokov, zažíva veľký návrat – ako trendový šport pre malých i veľkých. Zimní fanúšikovia všetkých úrovní pohybu dnes holdujú tomuto kondičnému športu na upokojujúcom, vŕzgajúcom snehu.

Vykročte do sveta vrchov na snežniciach. Vyčistite si hlavu uprostred bielych trblietavých kopcov. A pod ľadovo modrým nebom si rozprúďte krv v žilách: Športovci a milovníci prírody na všetkých kondičných úrovniach a v každom veku znovuobjavujú starodávnu turistiku na snežniciach – samostatne alebo pri túrach so sprievodcom. Samotnú „obuv“ si môžete požičať od mnohých prevádzok.

Turistika na snežniciach vo Viedenských Alpách

Na snežniciach sa dá  dobre preskúmať plošina Rax-Plateau vo Viedenských Alpách. Pri profesionálne sprevádzaných túrach na snežniciach začiatočníci každého veku rýchlo pochopia, ako tento vytrvalostný tréning šetrí sily a uvoľňuje. Takmer 11-kilometrová prehliadka plošiny vedie od horskej stanice okolo rozcestníka Praterstern k chate Ottohaus vo výške 1 642 metrov a pokračuje k ďalšej chate Neue Seehütte. Na ceste je snaha putujúcich zas a znova odmeňovaná nádherným výhľadom na Schneeberg. Požičovňa snežníc s modernými modelmi je k dispozícii v hoteli Gasthof Berggasthof hneď vedľa stanice lanovky. Kto hľadá ďalšie dobrodružstvo, ten si v hoteli Berggasthof môže požičať plne odpružený skibike. Rovnaké vzrušenie ponúka aj jazda na ruckXboboch: Po výlete na snežniciach naprieč idylickou zimnou krajinou sa zase na ruckXboboch, ktoré sú kombináciou ruksaku a sánok, môžete spúšťať smerom nadol.

Na snežniciach cez zasnežený Mostviertel

V obci St. Aegyd am Neuwalde v regióne Mostviertel vás externá odborníčka inštitútu nordicsports academy Christa Strametz prevedie idylickým terénom medzi vrcholom Gippel a Göller – niekedy dokonca aj za svitu mesiaca. Snežnice si môžete požičať. Značená trasa Kesselgraben prispôsobená na turistiku na snežniciach v obci Lackenhof am Ötscher predstavuje 3,6-kilometrový okruh vedúci z centra obce cez roklinu Kesselgraben až k chate Mandlbodenhütte. Po krátkom občerstvení pokračuje ďalej ponad lesnú kaplnku až k východiskovému bodu, ktorým je lúka Teichwiese. Trasa Eibenkogelstrecke sa tiež začína na lúke Teichwiese a vedie približne 1,5 kilometra nad Belling k horskej stanici lanovky. Tu sa ako oddychová zastávka ponúka chata Eibenhütte. Na kopci Hochkogelberg pri obci Randegg trasa pokračuje na hrebeň v oblasti Sonnleitn. Trasy okolo tohto pohoria sú vhodné tak pre rodiny, ako aj pre nadšencov zimných športov. Požičovňu snežníc nájdete pri reštaurácii Panoramastüberl.

Čistá príroda a oddych v regióne Waldviertel

Spoznávať prírodu regiónu Waldviertel počas turistiky na snežniciach a užívať si pokoj znamená čistý odpočinok. Dokonalé ticho sprevádzané vŕzganím snehu pri kráčaní zasneženou zimnou krajinou. Turistika v obci Bärnkopf a Langschlag umožňuje prispôsobenie osobnej skúsenosti a kondícii a je vhodná aj pre deti!

Rezervujte si lístok na vlek online!

Tak je možné zaručiť miesto pre vás na jazdu lanovkou smerom nahor a zároveň neprekročiť stanovené kapacity. Tiež tak zabezpečíte bezproblémový a bezpečný priebeh svojho výletu a vyhnete sa tomu, že zbytočne absolvujete príjazd do už plne obsadeného a zatvoreného strediska zimných športov.

Tip: Chcete sprievod? Objednajte si sprievodcu:

TEAMWANDERN
Wolfgang Menczel 
E: info@teamwandern.at 
T: + 43 650 30 11 063 
M: +43 676 709 75 30 

Prevádzkovateľ vlekov  
Lanovka Rax-Seilbahn Rezervovať