Sánkovanie

Nič pre tých, ktorí nemajú radi zábavu: Na týchto sánkarských dráhach si milovníci závratných rýchlostí prídu na svoje vo dne a dokonca i v noci.

Kto chce ísť hlboko dole, musí vyjsť vysoko hore. Na dolnorakúskych sánkarských dráhach to pritom ide celkom príjemne, pretože sa na kopec dostanete pohodlne dopravným pásom. Cesta nadol sa tu často uskutočňuje až po dlhej oddychovej prestávke, keď dráhu zaleje umelé osvetlenie.

Pre uvoľnených prírodných sánkarov: Zasnežený región Mostviertel

V idylickom regióne Mostviertel na vás čakajú úžasné prírodné sánkarské dráhy, ktoré sa stanú nezabudnuteľným zážitkom vašej dovolenky. V stredisku Annaberg nájdete napríklad hneď niekoľko dráh pre zábavu v prírode. Veľmi obľúbená je sánkarská dráha na vrchu Tirolerkogel. Špeciálna ponuka pre fanúšikov sánkovania: S platným sánkarským lístkom na vleky v stredisku Annaberg si okrem dopravného pásu Reidl vychutnáte aj zaručene skvelú sánkovačku! V obci Göstling an der Ybbs môžete za malý poplatok zaútočiť na kilometrovú sánkarskú dráhu Ziegenalm. Hneď dve prírodné sánkarské dráhy s dĺžkou 300 a 400 metrov sú k dispozícii v obci Loich im Pielachtal. V štýlovo zrekonštruovanej sušiarni Dörrhäusl rodiny Finkovcov tu na svojich hostí čaká salónik „Kletzen-Stüberl“.

Pre super rýchlych fanúšikov panoramatického sánkovania: Viedenské Alpy v Dolnom Rakúsku

Zasnežená zimná krajina v pohorí Raxalpe vás pozýva na veselú sánkovačku! Ale pozor: Nenechajte sa príliš uniesť prekrásnym výhľadom.
Čarovný vrch Zauberberg je opäť čarovný! Tentokrát kvôli 3 km dlhej zážitkovej sánkarskej dráhe, po ktorej sa budete chcieť spúšťať zas a znova. Mimochodom: Malých aj veľkých sánkarov tu privíta čarodejník Siebenstein spolu s drakom Feuerzahnom , a to aj v noci! „Na sane – pozor – štart!“ to je heslo sánkarskej dráhy Rax-Panorama-Rodelbahn v lokalite Prein. Ale pozor: Nenechajte sa odpútať prekrásnym výhľadom! Náš tip pre sánkarských dorastencov: 200 m dlhá sánkarská lúka Panhans v priesmyku Semmering hneď vedľa detského vleku. Tu možno skvele stavať skokanské mostíky a nazbierať prvé skúsenosti. Sánkarská dráha je vo večerných hodinách dokonca osvetlená. Pre malých sánkarov máme špeciálny tip: Svet sánkovania a bobovania v rodinnej lyžiarskej aréne Familienskiland St. Corona.

Pre príjemné jazdy na saniach: Osviežujúci Viedenský les

Najskôr túra zasneženou krajinou z obce Gumpoldskirchen cez vinice a krátky úsek lesa k chate Anninger, odkiaľ sa dostanete rovno do Mödlingu . Pokojnú jazdu na sánkach (vhodnú aj pre deti) neďaleko Viedne si môžete vychutnať na vrchu Peilstein, vrátane možnosti občerstvenia na vrchole. Po obedňajšej prestávke v hostinci „Bonka’s Wirtshaus“ v obci Oberkirchbach sa celá rodina pohodlne zvezie dolu svahom. Malý lyžiarsky vlek vyvezie malých aj veľkých sánkarov znovu na štart.