6 adventných trhov na hradoch, opátstvach a zámkoch

Na vianočných trhoch na hradoch, zámkoch a opátstvach si môžete vychutnať lahodný punč, horúce gaštany a s láskou vyrobené remeselné výrobky v prostredí s bohatou históriou.

Od stredovekých rustikálnych až po kráľovské rozprávkové: keď klesnú teploty, na dolnorakúskych hradoch, zámkoch a opátstvach sa rozjímavá nálada zvýši. Niet divu, veď tu nájdete idylické, s láskou vyzdobené adventné trhy, ktoré vás očaria domácimi výrobkami a pečivom. Romantickú vianočnú náladu si môžete navodiť na nasledujúcich 6 vianočných trhoch, ktoré vynikajú najmä úchvatnou scenériou a atmosférou.

1. cisárska atmosféra na advente v Grafeneggu

Grafeneggský advent sa považuje za tradičný vrchol adventného obdobia, kde si môžete vychutnať špeciálne remeselné výrobky, kultúrne ponuky a regionálne kulinárske špeciality. V slávnostne osvetlenom zámockom parku na vás čakajú rustikálne stánky s chutnými pochúťkami. Známe dolnorakúske adventné koledy a pôsobivé vianočné koncerty navodzujú adventnú atmosféru. Vianočný trh je veľmi obľúbený u rodín, pretože pestrý program zahŕňa zážitky so zvieratami, koňmi a lamami, spevácke dielne, vianočné divadlo a mikulášsku hru.

2. stredoveký advent na zrúcanine hradu Aggstein

Advent na zrúcanine hradu Aggstein je skutočne stredoveký. Na nádvoriach hradu osvetlených fakľami sa koná špeciálny stredoveký trh s kulinárskymi špecialitami a živou hudbou. Ručne vyrobené kožené výrobky, rustikálne detské brnenia alebo fascinujúce keramické umelecké diela poslúžia ako darčeky na tieto Vianoce. Malých návštevníkov adventného trhu poteší aj napínavá rozprávková hodina s Denou Seidlovou alebo maznanie sa s alpakami. Vianočný výlet zakončí veľkolepý ohňostroj.

3. vianočná rozprávka na hrade Kottingbrunn

Vianočná rozprávka, ako sa patrí: adventný trh na hrade Kottingbrunn očarí cisársko-historickou atmosférou na nábreží, ktorú môžete zažiť pri prechádzke hradným nádvorím a Kaiserallee v hradnom parku. Okrem darčekových predmetov na trhu umeleckých remesiel a pochúťok bude k dispozícii aj hudobná zábava v podobe dychového kvarteta. Deti sa môžu tešiť aj na prechádzky s lamami alebo jazdu na poníkoch.

4. Vianoce na nádvorí opátstva Seitenstetten

O kúsok ďalej na juhozápad je to rovnako romantické, najneskôr keď sa rozozvučí veža a adventní koledníci spievajú na adventnom trhu v opátstve Stift Seitenstetten. Okrem hudobnej adventnej atmosféry tu nájdete aj najlepšie jablčné špeciality z rôznych druhov hrušiek. Zvláštnosťou programu je "Dorschbirnbrenna" (pečenie hrušiek), ktoré vytvára atmosféru na Moststraße. Medzitým si môžete pozrieť staré remeselné techniky na výstave remesiel alebo si pochutnať na kulinárskych špecialitách na stánkovom trhu na krytom vnútornom nádvorí kláštora.

5. romantické prostredie na adventnom trhu v Jaidhofe

Zasväteným tipom v predvianočnom období je adventný trh na hrade Jaidhof. V malom, útulnom prostredí sa ponúka široká škála rezbárskych výrobkov, ručne vyrobenej keramiky, neobvyklých umeleckých diel, ako aj chutných potravín, napríklad gaštanov, ohňoviek alebo medu. Nezabudnuteľné romantické chvíle počas adventu ponúka aj jazda v koči alebo vianočný koncert v hradnej knižnici.

6. rustikálna atmosféra na adventnom trhu v zrúcanine hradu Kirchschlag

Tu budete piť varené víno netradične, pretože si ho vychutnáte vysoko nad mestom na zrúcanine hradu Kirchschlag s úchvatným výhľadom na kopce Bucklige Welt. Najväčší adventný trh v regióne vás pozýva na pobyt počas vianočných sviatkov. V adventných domčekoch sa stretáva množstvo regionálnych vystavovateľov, ktorí predstavujú svoje jedinečné remeselné výrobky a regionálne špeciality - skutočný vianočný moment.

Prehľad všetkých adventných trhov