6 snových miest v advente

Umenie a remeslá, kultúrne podujatia a kulinárske špeciality: adventné obdobie je pre dolnorakúske mestá takmer príliš krátke.

Či už ide o vianočné trhy alebo pop-up stánky, pivničné uličky alebo prírodné scenérie, termálne kúpele alebo divadlo, adventné obdobie ponúka v dolnorakúskych mestách bohatý a pestrý program. Vianoce môžu prísť!

1. adventné kúzlo v Kremsu

Či už ide o víno, alebo umenie - v Kremse je ich dostatok. Stredoveké uličky starého mesta s vianočným osvetlením, stánkami, dychovými kapelami a jazdou na koči vytvárajú počas adventu príjemnú sviatočnú atmosféru. Adventný trh v krásnom dominikánskom kostole ponúka krásne remeselné výrobky so zameraním na charitu a tradičné ozdoby na vianočný stromček nájdete aj na adventnom trhu v Schlüsselamt Krems. Na oboch miestach by sa mal naplánovať pohár vína alebo vareného vína. Ak máte chuť na trochu pohybu, najlepším spôsobom je absolvovať zimnú túru z Kremsu do Dürnsteinu po trase svetového dedičstva Wachau 01. V cieli návštevníci nájdu ďalší vianočný trh - Wachauský advent na zámku Dürnstein

2. Baden očarí

Od 18. novembra je vianočný trh "Advent v parku" opäť v znamení udržateľnosti. Týka sa to regionálnej gastronómie aj témy predchádzania vzniku odpadu. Rímske kúpele Römertherme Baden sľubuje počas adventu oddych: Vodná a saunová krajina so 14 liečivými prameňmi a rôznymi bazénmi, ako je napríklad otvorený sírny bazén, vám dá zabudnúť na predvianočný stres. To sa mimochodom veľmi dobre hodí aj na romantickú zimnú túru "G'schichten aus dem Wienerwald Wanderweg" (1. etapa). Vedie údolím Helenental z Badenu do Allandu.

3. tradičný advent v St. Pöltene

Krajské mesto Dolného Rakúska sa počas adventu ukazuje ako expert na vianočnú atmosféru. Vianočný trh v St. Pöltene na námestí Rathausplatz pozýva návštevníkov na kulinársky a nákupný zážitok. V pláne sú aj živé vystúpenia a predstavenia Punch and Judy. Koncerty a divadelné predstavenia v meste, ako napríklad "Es klopft bei Wanja in der Nacht" vo Festspielhause a "Pippi Langstrumpf" v Landestheater, sa postarajú o bezstarostný večer pre celú rodinu.
Chceli by ste radšej odísť z mesta? Čo tak vianočný výlet na železnici Mariazell? V "Dobrodružnom vlaku Ötscherbär" môžete v závislosti od termínu stretnúť Mikuláša a čerta (Krampus) alebo Mikuláša. "Panoramatický kočiar v advente" sa zameriava výlučne na pohľad na zimnú krajinu s vareným muštom a farmárskymi šiškami.

4. predvianočná sezóna vo Wiener Neustadt

Štyri adventné trhy počas štyroch adventných víkendov - "Nový advent vo Wiener Neustadt". Patrí sem hudba, programy pre deti a charitatívne podujatia na rôznych miestach, ako napríklad vianočný trh "Advent am Dom". Neďaleko sa nachádza aj vianočný trh v rokline Johannesbachklamm. Medzi skalami, lesom a vodou nájdete viac ako 20 metrov vysoký vianočný stromček, výstavu betlehemov, remeslá v Holzstadte, ukážkovú kováčsku dielňu a, samozrejme, mleté potraviny, ktoré sa postarajú o vytúžené adventné čaro.

5. čas na rozjímanie v Retze

V dňoch 3. a 4. decembra sa na adventnom trhu v Retzi koná podujatie "Drüber & Drunter". Vianočná atmosféra je tu zaručená na hlavnom námestí a v Retzer Erlebniskeller. Prispievajú k tomu stánky s punčom a gaštanmi, ako aj tradičné jedlá, butik so suvenírmi, výstava betlehemov a adventná kaviareň. Milovníkom mlynov a vinohradov v regióne Weinviertel odporúčame vydať sa na trasu Kellergassenrundwanderweg v meste Retz.  A ak sa chcete prejsť trochu ďalej: adventný trh v najdlhšej pivničnej uličke v Európe v Hadrese je neďaleko a je veľmi slávnostný!

Atmosféra 6. adventu vo Weitre

Poznačte si do kalendára: Začiatkom decembra môžete navštíviť adventný trh vo Weitre. Vianočné trhy ponúkajú všetko, po čom vaše srdce túži, v starom meste, na námestí s radnicou a kostolom a na hrade. Počas adventu môžete navštíviť aj chatové osady s "výstavnými chalupami" s regionálnymi remeslami. Príjemné zážitky so zvieratami v zime v okolí Weitry si tiež nenechajte ujsť. Čo tak výlet s alpakami na Sonnseitnhof alebo jazda na koči ťahanom koňmi či na oslíkovi v Gasthaus & Ponyhof Holzmühle?