6 romantických vianočných výletov

Zbaľte rodinu alebo priateľov počas adventu, keď výletné destinácie Dolného Rakúska ukážu svoju najromantickejšiu stránku.

Ak sa nedokážete vianočne naladiť pri prechádzke vianočne vyzdobenými pivničnými uličkami, záhradami a adventnými trhmi, ani pri jazde na saniach ťahaných koňmi alebo panoramatickou železnicou, nič vám nepomôže. Pretože krajšie to už byť nemôže!

1. adventné kúzlo v zážitkových záhradách Kittenberger

Zážitkové záhrady Kittenberger v Schiltern pri Langenlois sú čarovným botanickým svetom s tisíckami nápadov pre milovníkov záhrad a prírody v každom ročnom období. Od 12. novembra do 8. januára sa počas Kittenbergerovho adventu premení 50 tematických záhrad na skutočnú vianočnú krajinu zázrakov. Táboráky, fakle a rozprávkové svetlá, obrovský plávajúci adventný veniec, koncerty v záhradnej aréne, živá floristika a domáce špeciality vytvárajú tú správnu atmosféru. Existuje mnoho nápadov na dekorácie a darčeky, ktoré si môžete vziať domov.

2. vianočné jazdy so Schneeberskou a Mariazellskou železnicou

Nastúpte, prosím! "Dobrodružný vlak Ötscherbär" je zážitkom pre celú rodinu každú sobotu (od 19. novembra). Niekedy Mikuláš a "Krampus" (čert) alebo Christkindl (sob) jazdia aj zo St. Pölten do Mariazell, vrátane Engerlpostamt na Mariazellerbahn. "Panoramatický voz počas adventu" ponúka príjemný výhľad na zimnú krajinu a pochúťky ako varený mušt a farmárske šišky. A 24. decembra si môžete čakanie na Štedrý večer spríjemniť zubačkou Schneebergbahn na chatu Hengsthütte.

3. adventné prechádzky pivničnými uličkami Weinviertelu

Pivničné uličky v regióne Weinviertel sú atrakciou samy o sebe a dajú sa ideálne zakomponovať do prechádzky prírodou - vrátane ochutnávky vína. V advente sú dokonalou kulisou pre vianočný trh. Adventný trh v Retzi a Retzer Erlebniskeller naladia návštevníkov na Vianoce "pod zemou i nad zemou". Vinárska ulička Wolkersdorfer Kellergasse alebo najkrajšia pivničná "hora" v Rakúsku v meste Velm-Götzendorf sú očarujúce. Alebo najdlhšia vinárska ulička v Rakúsku v Hadrese. Alebo vinárska ulička Loamgrui v Unterstinkenbrunne... Ako vidíte - rozhodnutie nie je jednoduché!

4. jazda na konskom a psom záprahu v regióne Mostviertel & Waldviertel

Zvonenie zvončekov, chrčanie koní, husto zabalených do príjemných prikrývok, trblietavá biela farba - taká romantická je jazda na saniach ťahaných koňmi zo Schlaglhofu zasneženou krajinou okolo Annabergu. V St. Aegyd na konskej farme MAHO si môžete vybrať medzi jazdou v koči a zimnou jazdou na koni. Ak dávate prednosť psom pred koňmi - husky ranč vo Friedersbachu a husky farma v Altnagelbergu vám splnia dávne sny o jazde na psom záprahu zimným lesom.

5. cisárska adventná atmosféra na Dunaji

Umenie, história a cisárska atmosféra spájajú dolnorakúske hrady na Dunaji. Našťastie sú záhrady a parky, a do istej miery aj areál, otvorené pre nás všetkých a sú dejiskom idylických a s láskou pripravených vianočných trhov, koncertov a podujatí počas rôznych adventných víkendov. Vianočné trhy na zámku Hof sú pozoruhodné výstavami na zámku, živým betlehemom a vianočnou stajňou. Regionálne remeslá, množstvo pochúťok a zábava pre malých aj veľkých sa ponúka aj na adventnom trhu na zámku Marchegg, na adventnom trhu v Grafeneggu alebo na adventnom trhu v benediktínskom opátstve Göttweig. Napokon, advent vo Wachau na hrade Dürnstein láka návštevníkov k Dunaju.

6. odpočinok v advente v kúpeľoch

Po adventnom trhu v teplej vode. Alebo len vedome strávte predvianočné obdobie v pokoji. Rímske kúpele Römertherme Baden vás pozýva na relaxáciu v interiéri aj exteriéri s termálnou sírnou vodou zo 14 liečivých prameňov. Vonkajší sírny bazén, známy aj ako Schwefelwandl, odporúčame! Termálne kúpele Therme Laa vo Weinvierteli rozmaznáva nielen masážnymi a soľnými bazénmi a saunovým svetom, ale aj kozmetickými a wellness procedúrami, v ktorých hrá hlavnú úlohu aj víno. Tiché kúpele sú tiež individuálnym útočiskom - tiché, s jedinečnou atmosférou a určené len pre dospelých.

Prehľad všetkých adventných trhov