6 výnimočných adventných trhov

Adventné trhy sa dnes nachádzajú takmer na každom rohu. Niektoré sú však skutočne jedinečné a mimoriadne slávnostné.

V pivničných uličkách, v prírodnom prostredí, v čarovných záhradách alebo v kláštore - vianočné trhy v Dolnom Rakúsku potešia osobitým prostredím a atmosférou, zvláštnym umením a atrakciami.

1. adventný trh v najdlhšej pivničnej uličke v Európe v Hadrese

Obec Hadres sa nachádza v mierne zvlnenej krajine údolia Pulka v regióne Weinviertel. Vinárstvo je základom obce a je zodpovedné aj za najdlhšiu pivničnú uličku v Rakúsku s jednou lisovňou vedľa druhej. Je to skvelá základňa pre adventný trh vo vinárskej uličke. Počas dvoch decembrových víkendov môžete navštíviť trh a vychutnať si čítanie poézie, malé koncerty, obdivovať remeselné výrobky, ochutnať dobroty z regiónu a mnoho ďalšieho.

2. vianočné prírodné predstavenie v rokline Johannesbachklamm

Pokiaľ ide o romantiku, vianočný trh v Johannesbachklamm vo Würflachu je takmer neprekonateľný. Medzi skalami, lesom a vodou sa o kúzlo adventu postará vyzdobený vianočný stromček vysoký viac ako 20 metrov, výstava betlehemov, remeselné výrobky v drevenom stánku, ukážka kováčstva, vianočné príbehy a regionálne potraviny. Z Neunkirchenu premáva bezplatný autobus, ktorým sa ľahko dostanete na adventný trh v Johannesbachklamm.

3. idylický advent pri jazere v Litschau

V prvú adventnú sobotu v regióne Waldviertel predstavujú obyvatelia Litschau svoj život na adventnom trhu. Od domu k domu vedie okolo osvetleného námestia promenáda, kde sa ponúkajú regionálne pochúťky a remeselné výrobky. Magický adventný program dopĺňajú jazdy na koči, živý betlehem, osvetlená promenáda pri jazere a hudba a divadlo na jazere. 

4. remeselná výroba na Ybbsitzer Schmiedeweihnacht (Ybbsitzské kováčske Vianoce)

Železo, oheň a kováčstvo - to je hlavná téma Ybbsitzer Schmiedeweihnacht. Počas dvoch decembrových dní sa návštevníci adventného trhu v Ybbsitzi môžu lepšie zoznámiť so starým remeslom, byť svedkami kováčskej súťaže alebo si vyskúšať streľbu z luku. Svoje zručnosti však predvádzajú aj sklári, sústružníci, rezbári a hrnčiari. Deti majú možnosť vyrobiť si vlastné vianočné darčeky.

5. vianočná atmosféra v záhrade

Záhrady šíria zvláštnu atmosféru aj v zime. Zážitkové záhrady Kittenberger v Schilterne pri Langenlois sa počas Kittenbergerského adventu od novembra do  januára premenia na skutočnú vianočnú krajinu zázrakov - s fakľami a rozprávkovými svetlami, obrovským plávajúcim adventným vencom a živou floristikou. Úchvatným zážitkom je aj zimná adventná prehliadka záhrad "Garten Tulln". Súčasťou programu sú aj jazdy na poníkoch, hudba a čítanie.

6. Advent v opátstve Klosterneuburg

Opátstvo Klosterneuburg vás po prvýkrát pozýva na Klosterneuburský advent vo svojich priestoroch. Svetelná záhrada "Illumina" sľubuje kúzlo, ktoré zažijete pri prehliadke kláštornej záhrady so svetelnými inštaláciami. Miestni vystavovatelia na kláštorných nádvoriach, výstava betlehemov v Mramorovej sále, koncerty v kláštornom kostole a vo farskom kostole Stiftspfarre - vianočný trh má zaručene mimoriadne sviatočnú atmosféru.

Prehľad všetkých adventných trhov