Turistická trasa Welterbesteig Wachau

Veľké výhľady: turistika v jedinečnej prírodnej kulise.

Hrady a zámky, vinice a riečna krajina: turistické trasy Welterbesteig Wachau a Weitwanderweg Nibelungengau pozývajú na dychberúce etapy pozdĺž Dunaja s najkrajšími výhľadmi a exkurziami bohatými na históriu.

Svetové dedičstvo v údolí Dunaja, ako aj duch piesne Nibelungov: turistické trasy v údolí Wachau pozdĺž rieky a vínnej révy vás zavedú k najkrajším vyhliadkovým miestam a výletným cieľom bohatým na históriu.

Krížom-krážom cez Wachau
Horský chodník turistickej trasy Welterbesteig Wachau spája 13 obcí svetového kultúrneho dedičstva UNESCO oblasti Wachau. Na dĺžke celých 180 kilometrov vedie táto slávna trasa cez údolie Dunaja a vinohradnícku krajinu. Delí sa na 14 etáp, pričom ju možno prejsť oboma smermi. Objavovať na nej môžete až 20 hradov, zrúcanín a zámkov, ako aj najvyšší vrch na Dunaji s nadmorskou výškou 960 metrov, početné vinohrady a šikmé terasy údolia Wachau. Tip: 90 kilometrov dlhý okruh Jauerling možno vďaka siedmim etapám a trom dopravným spojeniam prejsť aj individuálne.

Bájna cesta cez oblasť Nibelungengau
Tam, kde mal kedysi v piesni Nibelungov Rüdiger von Bechlaren (lénny pán hunského kráľa Attilu) svoje sídlo, tam dnes na dlhý pochod láka turistická trasa Nibelungengau. Pozdĺž brehu Dunaja vedie cca 110 kilometrov dlhá trasa cez impozantnú riečnu krajinu. Pritom môžete preskúmať množstvo výletných cieľov, ako sú zámok Artstetten, bazilika Maria Taferl alebo vodná elektráreň Ybbs-Persenbeug.