Hrboľatý svet Viedenských Álp, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Turista a útok na vrchol: Leto na horách Dolného Rakúska

Pre alpinistov, víkendových výletníkov, turistov a všetkých, ktorí sa nimi chcú stať.

Popri útulných chatách, malebných krajinkách a jedinečných panorámach: Dolnorakúske turistické vrchy by ste si nemali nechať ujsť.

Pre každého turistu ten správny kopec
Prehliadkové etapy pre rodiny, rozsiahle a náročné túry pre profíkov: Dolnorakúske hory pre každého nájdu ten správny turistický chodník. V regióne Mostviertel a Viedenskom alpskom oblúku sú túry uprostred voňavých bylín, hustých ihličnatých lesov a šťavnatých lúk, mimoriadne krásne.

Ako doma v 1 000 metroch nad morom
Na oddýchnutie či prenocovanie vás pozýva množstvo útulných no moderných horských chát s vynikajúcou kuchyňou a nádhernými výhľadmi. Aké krásne to tam hore skutočne je, zistíte, až keď sa tam sami vyberiete. Preto sme pre vás zostavili najlepšie letné horské ponuky.

 

Pešo na vrchol: Hory v Dolnom Rakúsku

Hora Hutwisch, © Franz Zwickl

Hut

Hutwisch tvorí vrchol pohoria Bucklige Welt. Vďaka upokojujúcej prírode a príjemným chodníkom tu počas prechádzky ľahko odbúrate únavu bežného dňa.

Prečítajte si viac
Eibl, © weinfranz.at

Eibl

Dobrodružstvo, ktoré by už ani nemohlo byť rozmanitejšie. Eibl v sebe ukrýva množstvo vonkajších aktivít, ktoré v rovnakej miere nadchnú romantikov,…

Prečítajte si viac
Hochbärneck, © weinfranz.at

Hochbärneck

Na Hornbärnecku sa ešte predtým, ako vás kinosála tohto regiónu pozve na svoje ďalšie predstavenie, zadívate na hviezdy. Ide o prírodné divadlo…

Prečítajte si viac