Keyvisual Frühling Genuss 1680x400, © Niederösterreich-Werbung/Robert Herbst

So slnkom za chrbtom až do cieľa.

Na jar možno prírodu Dolného Rakúska objavovať mimoriadne príjemne počas turistiky, cyklistiky alebo slnečného lyžovania vysoko v horách.

Konečne sa do Dolného Rakúska vrátila jar! Nášho ducha prebudí množstvo zelene v údoliach či modrá obloha na horách. Ujdite zime na bicykli, vydajte sa na nové turistické chodníčky alebo si vychutnajte zubaté horské slniečko počas posledných lyžiarskych dní. Naša cesta čerstvým jarným Dolným Rakúskom bude zvlášť príjemná práve vďaka pestrej palete kulinárskych prevádzok, kam sa možno utiahnuť, či tipom na výlety.

Vínnu jar možno v Dolnom Rakúsku zažiť mimoriadne príjemne, v regióne Thermenregion Wienerwald, na Dunaji, ako aj v regióne Weinviertel, kde sa spoločne s vinármi vydáme v duchu starodávnej obyčaje do viníc na vychutnávanie mladých vín. Aj údolie Kamptal ponúka zážitky celkom podľa vašej chuti. Na usilovných turistov tu na vínnej ceste Langenlois budú čakať zásoby lahodných vín. Skutočný pôžitok však nezačína až v pohári alebo na tanieri, ale už oveľa skôr, v regióne, v ktorom rastú suroviny, ktoré sa neskôr spracúvajú na fantastické dobroty. To ide obyvateľom Dolného Rakúska mimoriadne dobre. Zem tu totiž ukrýva skutočné poklady. Zvlášť praktické: Poklady tu nemusíte dlho hľadať, pretože k mimoriadnym špecialitám dôjdete jednoduchým nasledovaním pestrofarebného mora kvetov.

Oddych a pohyb sa tu skloňujú vo veľkom štýle.

Vydajte sa na turistiku po Viedenskom alpskom oblúku, ktorý vás žasnúc zavedie do skutočného raja výhľadov. Po cyklotrase Kamp – Dyje – Morava alebo Thermenradweg zase môžeme bicyklovať vinárskou krajinou cítiac jemný vánok na tvári, a potom sa jednoducho utiahneme na pohárik vína s istotou, že sme konečne dorazili do cieľa – jari v Dolnom Rakúsku!

Prežite aktívne prebúdzania jari

Cestovanie za pôžitkami na jar

Aj toto by vás mohlo zaujímať…