Prehľad všetkých výletných cieľov v Dolnom Rakúsku

Od akčného zážitkového sveta po rozkvitnutú výstavnú záhradu, od nádherných barokových stavieb až po moderné múzeum – v jednom prehľade!

Dolné Rakúsko disponuje v porovnaní s ostatnými krajinami strednej Európy jedinečnou prírodnou a kultúrnou rozmanitosťou. To sa odráža aj v ponuke rôznych výletných cieľov.

Kultivované Dolné Rakúsko

Pestrá história Dolného Rakúska sa začala písať Willendorfskou Venušou – jednou z najstarších kamenných sošiek na svete. Pôsobivé sú predovšetkým stavby, ktoré zanechali vládcovia na území Dolného Rakúska v priebehu dvoch posledných tisícročí: od pozostatkov hlavného mesta rímskej provincie Carnuntum cez hrady Babenbergerovcov a nimi založené kostoly a kláštory až po grandiózne stavebné projekty rodu Habsburgovcov, ktorí ozdobili Dolné Rakúsko reprezentačnými budovami najmä v období baroka.

Stretnutie tradície s modernou

Bohaté kultúrne dedičstvo však dnes neslúži na oddych, ale podnecuje tvorivosť. Jedným z príkladov je moderné múzeum krajiny alebo pôsobivé majstrovské architektonické diela, ako napríklad amfiteáter Wolkenturm v obci Grafenegg.

Krajina tisícich tvárí

Nielen kultúra zohráva dôležitú úlohu. Nikde inde v strednej Európe nenájdete toľko krajín, ktoré by na takom úzkom priestore tvorili harmonický celok. Ich rozmanitosť odrážajú oba národné parky a množstvo prírodných rezervácií.

Zaujalo vás to? Toto všetko a ešte oveľa viac môžete zažiť v Dolnom Rakúsku. Objavte ten správny výletný cieľ pre seba už teraz!