Zdvihnime poháre a pripime si: Na vínnu jar!

Cestujte, ochutnávajte, radujte sa: Na Vínnej ceste Dolného Rakúska privítame počas vínnej jari nový vinársky ročník.

Zatiaľ čo pre vinárov je najvzrušujúcejším ročným obdobím jeseň, milovníkom vína začínajú najnapínavejšie okamihy až na jar. Čo sa totiž v jeseni zlisovalo a v zime dozrievalo, na jar čaká na ochutnanie.

Spoločne s jarou preto v Dolnom Rakúsku od marca začína aj nový vínny ročník: Celá Vínna cesta Dolného Rakúska je v rozpuku, vínne uličky sa zelenajú, vinári otvárajú dvere svojich pivníc, oprašujú lisovne a priestory na ochutnávky, vyrábajú malé dobroty, do kvitnúcich exteriérov vyťahujú stoly a lavice a ponúkajú prvé vzrušujúce ochutnávky nového vínneho ročníka.

Pre milovníkov vína vtedy nastane najlepší čas, aby v priateľskej spoločnosti získali prehľad o charaktere nového ročníka, spoznali vinárov a vinice, ako aj zaplnili vlastné pivnice. Milovníci vína by si mali špeciálne poznačiť nasledovné podujatia: Vínna túra po regióne Weinviertel (7. a 8. apríla), spoločné podujatie Vínna jar oblastí Kremstal, Kamptal a Traisental (28. a 29. April), Vínna jar na Dunaji a zvlášť Wachauskú vínnu jar (5. a 6. mája), ako aj podujatie Vínna jar v regióne Thermenregion Wienerwald, na ktorom bude od apríla po dobu troch mesiacov prezentovať až 60 vinárov 360 rôznych vín.
Neskôr v roku vás potom región Weinviertel pozve k svojim slávnostným stolom: V rámci 26 termínov sa budú od polovice júna do konca augusta na dlhých, nabielo prestretých slávnostných stoloch priamo uprostred nádhernej krajiny regiónu Weinviertel servírovať 5-chodové menu pozostávajúce z regionálnych výrobkov. Stolovať budete počas Weinviertelského slávnostného stolovania priamo uprostred viníc s výhľadom na ďalekú krajinu, vo vínnej uličke alebo v obkolesení múrov šľachtického zámku.

Prejsť na kalendár podujatí