Od pastviny s názvom Alm k pastvine Schwaig v pohorí Wechsel

Mönichkirchen a St. Corona am Wechsel nie sú ďaleko od Viedne a ponúkajú pôžitky, relax a dobrodružstvo.

Keď sa pastviny a horské chaty náhle premenujú na Schwaigen a budú vám ponúkať výdatné občerstvenie domácich gazdov, zistíte, že ste dorazili do oblasti Wechsel.

St. Corona am Wechsel: Relax pre rodiny s deťmi

Na Kampsteine vo výške 1 318 m sa nachádza jedna z našich najobľúbenejších turistických destinácií: chata Herrgottschnitzer-Franz- Kaupe-Hütte, kde môžete tiež pohodlne prenocovať. Výstup plný výhľadov prispôsobený pre rodiny trvá necelé 2 hodiny. Počas nich prejdete cez „Familien Erlebnisweg Kampstein“ („Rodinný zážitkový chodník na Kampstein“) a tematickú mravčiu trasu Coronas Ameisenpfad, ktorú vďaka jej 15 zastávkam milujú predovšetkým deti. Ten, kto sa nimi vyberie, sa dostane k rybníku, pri ktorom na usilovných turistov čaká „relaxačná ríša“ s ležadlami a lavičkami. Počas zbierania informácií sme strávili dve noci v údolí v zariadení, ktoré bolo veľmi dobrodružné a prispôsobené pre deti. V penzióne Gästehaus Apschner môžete perfektne vypnúť vo veľkej kvetinovej záhrade a užívať si veľkolepý výhľad na Schneeberg. Náš tip: Nechajte Apschnerovcov, aby vám navrhli trasu na mieru. Vynikajúco sa dá ubytovať aj gazdovskom dvore Ofnerhof, ktorý sa, mimochodom, nachádza veľmi blízko novej letnej sánkarskej dráhy Corona Coaster. A teraz ešte jeden tajný tip, pssst: Určite navštívte najväčšiu dolnorakúsku kvapľovú jaskyňu, Hermannshöhle, v Kirchbergu am Wechsel. Žije v nej 8 rôznych druhov netopierov. V prírodnej pamiatke, ktorá je dlhá viac ako 4 kilometre a má niekoľko poschodí, žije 8 rôznych druhov netopierov. (Návšteva jaskyne je možná len s nemeckým alebo anglickým sprievodcom. Prehliadky v anglickom jazyku sú na požiadanie).

Mönichkirchen: Rozmanitosť oblasti Wechsel

Len 20 minút autom od obce St. Corona ponúka Mönichkirchen mnoho dobrých dôvodov na výlet. Patrí k nim napríklad túra k chate Wetterkoglerhaus, ku ktorej sa dostanete po očarujúcich lúkach a horských chatách, tzv. Schwaigen ,už za 2 hodiny. Keď tam človek dorazí, nevie sa rozhodnúť, čo je lepšie: či vynikajúce jedlo alebo pôsobivý 360-stupňový výhľad na Semmering, Rax a Schneeberg tiahnuci sa až do Slovinska. A pretože mnohí už odtiaľto nechcú odísť, dá sa tu nádherne prespať vo výške 1 743 m. O čosi viac akcie zažijete pri hornej stanici 4-sedačkovej lanovky Sonnenbahn, kde na vás čaká trasa pre kolobežky a horské trojkolky. Odtiaľ sa môžete vybrať po 3-kilometrovej trase vybavenej 13 zábavnými hojdačkovými zastávkami, tzv. Schaukelweg. Vďaka hojdačkám, kolkom z kanvíc na mlieko a relaxačným hojdacím sieťam zažijete na každom rohu niečo nové, až kým sa nedostanete k veľkolepej vyhliadkovej plošine Almschaukel, ktorá ponúka nádherný výhľad na okolité lúky a pastviny ako na dlani. V obci Mönichkirchen sa okrem toho nachádza najväčšia lezecký park v celých Viedenských Alpách. Lezecký park Hamari Kletterpark ponúka rôzne trasy vedúce lesom, my sme najviac ocenili tri Flying Fox prvky s dĺžkou 550 m. Oveľa tichší je zas vodný park, Wasserpark mit Salaërium, ktorý je súčasťou tematického chodníka „Lebenswasser“ (Živá voda). Ten vedie popri biotopoch a močariskách, umožňuje návštevníkom pocítiť svoju rozmanitosť na vlastných bosých nohách a okrem stimulujúcich Kneipových bazénov ponúka ešte oveľa viac. V neposlednom rade pre vás máme ešte dva tipy na prenocovanie: vyskúšajte ubytovňu pre rodiny s deťmi Alpengasthof Enzian vo výške 1 200 m vybavenú dobrodružným ihriskom, jazerom na kúpanie a skvelou kuchyňou alebo centrálne umiestnený Hotel Thier s krásnym wellness zariadením.

Odporúčania a tipy: