Schneeberg

Najvyšší dolnorakúsky vrch nadchýna v rovnakej miere rodiny, ako aj skúsených turistov. Niet divu, veď ponúka pre každý alpský stupeň náročnosti tú správnu túru.

Schneeberg nadchýna svojím prekrásnym výhľadom a rozmanitou sieťou trás, ktorá zahŕňa tú správnu túru pre každého. Mimochodom, najpohodlnejšie nahor až do najvyššie položenej železničnej stanice Rakúska sa možno dostať zubačkou Schneebergbahn.

Audiencia u kráľa
Alpský kráľ meria impozantných 2 076 m nadmorskej výšky a možno sa naň nechať pohodlne a s tým najlepším výhľadom vyviesť až po najvyššie položenú železničnú stanicu v Rakúsku, nachádzajúcu sa v nadmorskej výške 1 797 m, zubačkou Salamander alebo nostalgickou parnou lokomotívou zubačky Schneebergbahn. Po príchode vás na turistiku a prechádzku pozvú rajské panorámy!

Šport pre šedé mozgové bunky
Kto by chcel okrem svojho krvného obehu naštartovať aj svoje myšlienky, ten pôjde správne do galérie Galerie-Atelier VOKA. Zakladateľ spontánneho realizmu tu ukazuje svoje originály v akrylových, akvarelových a tušových farbách. Mimoriadne napínavá je TOP ART 1800, najvyššia galéria v Rakúsku v horskej stanici zubačky Salamander, kde na vás po výstupe čakajú moderné ležadlá typu Enzo na oddych.

Vrch pre všetkých
Od príjemnej prechádzky až po náročnú trasu: Schneeberg ponúka všetky stupne náročnosti. Tu budú mať rovnako radosť skúsení turisti, ako aj rodiny na nedeľnom výlete. Náš tip: Stredne náročný Zubačkový turistický chodník alebo turistika po náhornej plošine bohatá na výhľady na Hochschneebergu.