Na bicykli okolo Viedne

Zažite pestrosť Dolného Rakúska na 215 kilometroch cyklotrás. Cestou sa stretnete s vodou, lesmi a vínom.

Na okružnej trase Viedenský les po okolí Viedne môžete na bicykli spoznávať kultúru i prírodu. Nadšenci cyklistiky počítajú na týchto 220 km (takmer bez stúpaní) približne päť dní a zároveň veľmi oceňujú kombináciu kultúry a prírody.

Cesta „Na bicykli okolo Viedne“ je vďaka novej okružnej trase Viedenský les zážitkom a cyklistov zavedie k vode, lesu a vínu. Sledujúc tok vody sa trasa vinie po 215 km a ponúka nielen veľkolepé kultúrne zážitky, ale aj krásnu prírodu.

Uvoľnená cyklistika: Krásna trať s minimálnymi stúpaniami

Trasa vedie okrem iného po starých vlečných cestách po brehoch Dunaja a mariazellskej pútnickej ceste Via Sacra. Medzitým sa nachádzajú nádherné kláštory, romantické lúky, riedke lesy, malebné dedinky a mnohí hostitelia, ktorí sú veľmi dobre pripravení na cyklistov. Smer udávajú väčšinou štyri rieky: Okrem Dunaja vedie okružná trasa Viedenský les aj popri rieke Traisen, Gölsen, Triesting a nakoniec aj popri kanáli Wiener Neustädter Kanal. Vďaka tomu je nielen zárukou malého množstva stúpaní (v skutočnosti na vás čakajú tri stúpania v štvrtej etape), ale aj ciest mimo cestnej premávky.

Voda, les a víno

Vo Viedenskom lese sú hlavnými aktérmi les, voda a víno. Rovnako sa s nimi v rôznej podobe budete stretávať aj na trase Viedenský les. Voda ako verný spoločník udáva smer, na idylických riečnych brehoch osviežuje unavené lýtka a v záverečnej etape láka na kúpanie v tradičných kúpeľoch mesta Baden. Lužné lesy lemujú jazdu popri Dunaji a rieke Traisen, pred regiónom Lilienfeld – najviac zalesnený región Rakúska – sa zas menia na predalpské ihličnaté lesy a následne v smere Viedne opäť prechádzajú do prírodných zmiešaných lesov. Aj vínu sa tu vzdáva česť hneď na troch etapách: Klosterneuburg, údolie Traisental a oblasť Thermenregion si vás získajú nielen vynikajúcimi vínami, ale aj svojou nezávislou kultúrou viech.

Užitočné informácie:

Trasa nie je špeciálne označená ako okružná trasa Viedenský les. Najskôr je potrebné sledovať značenie viedenských cyklotrás až k Dunajskej cyklotrase, potom tabule Dunajskej cyklotrasy (EuroVelo6), cyklotrasy Traisental-Radweg (č. 4), cyklotrasy Triesting-Gölsental-Radweg (č. 42) a nakoniec cyklotrasy Thermenradweg (EuroVelo9).

Cyklotrasy podrobne