Cyklotrasa Triesting-Gölsental-Radweg

Na cyklotrase Triesting-Gölsental-Radweg čaká na pôžitkárskych cyklistov rozľahlá, rozmanitá krajina a idylické miesta.

Od Schönau do Traisenu spája cyklotrasa Triesting-Gölsental-Radweg cyklotrasu Thermen-Radweg s Traisentalskou cyklotrasou. V sprievode šumu rovnomenných riek budete putovať cez obce Berndorf, Hainfeld a St. Veit an der Gölsen obklopení prekrásnou krajinou Dolného Rakúska.

Rozmanitá krajina

Trasa Triesting-Gölsental-Radweg sa tiahne v dĺžke 60 km a začína pohodlne v obci Schönau na južnom okraji Viedenského lesa, pričom je obľúbeným cieľom rodinných výletov. Popri malebných obciach a množstve oddychových miest bicyklujete pohodlne stále vpred v tichej spoločnosti lesov, lúk a polí. Trochu vyššie proti toku rieky, od obce Weissenbach an der Triesting až po St. Veit an der Gölsen, sa mierne kopcovitá krajina stáva ľúbezne alpskou ešte predtým, ako sa trasa Triesting-Gölsental-Radweg v obci Traisen pripojí na rozmanitú Traisentalskú cyklotrasu. Náš duchovný tip: Ak najskôr pôjdete popri riekach Triesting a Gölsen, budete bicyklovať po úseku starej pútnickej cesty „Via Sacra“, ktorá vedie od Viedne do Mariazellu.

Rytierske príbehy a pikniky na brehu rieky

Po ceste narazia pôžitkárski cyklisti na množstvo kultúrnych pokladov regiónu. Napríklad zrúcanina Araburg v Kaumbergu s množstvom príbehov, ktorá je najvyššie položenou hradnou zrúcaninou Dolného Rakúska, alebo renovovaný pútnický kostol Klein-Mariazell sú miesta vhodné na objavovanie a uchovanie v pamäti. Na cyklotrase sa o chladné osvieženie postarajú idylické miesta na brehoch riek Triesting a Gölsen. To ocenia najmä horskí cyklisti, ktorí v okolí Altenmarktu radi presedlajú na náročné trasy pre horské bicykle.