Header Radfahren neu, © schwarz-koenig.at
Vydajte sa na cestu okolo Viedne na dvoch kolesách

Cyklistický okruh Viedenský les

Vo Viedenskom lese môžete na bicykli spoznávať kultúru i prírodu. Počas výletu po okružnej trase Viedenský les budete nocovať vo vybraných penziónoch prispôsobených pre cyklistov a užijete si mnohé zaujímavosti na trase. Na 215 kilometroch čaká na milovníkov cyklistiky príjemná cesta k vode, lesu a vínu, ktorá je takmer úplne bez stúpaní. Smer tejto pestrej cyklotrasy udávajú väčšinou štyri rieky: Dunaj, Traisen, Gölsen a Triesting a nakoniec aj kanál Wiener Neustädter Kanal. Úseky trasy vedúce popri Dunaji a rieke Traisen lemujú lužné lesy, ktoré sa neskôr pred oblasťou Lilienfeld, ktorá predstavuje najviac zalesnený región Rakúska, menia na predalpské lesy. Aj vínu sa tu vzdáva česť hneď na troch etapách: Klosterneuburg, údolie Traisental a oblasť Thermenregion si vás získajú vynikajúcimi vínami a lákavými návštevami viech.

Možným východiskovým bodom trasy je Viedeň. Najskôr je potrebné sledovať značenie viedenských cyklotrás až k Dunajskej cyklotrase, potom tabule Dunajskej cyklotrasy (EuroVelo 6), cyklotrasy Traisental-Radweg (č. 4), cyklotrasy Triesting-Gölsental-Radweg (č. 42) a nakoniec cyklotrasy Thermenradweg (EuroVelo 9).

Balíček zahŕňa:

  • 4 noci v dvojlôžkovej izbe vrát. raňajok v prevádzkach prispôsobených pre cyklistov v mestách Tulln, Wilhemsburg, Hainfeld a Baden  
  • odvoz batožiny – cena na požiadanie

Cena za osobu:

  • v dvojlôžkovej izbe od 172,- EUR

Ceny bez pobytovej taxy, bližšie informácie na: www.niederoesterreich.at/taxen

Obdobie ponuky

  • možná rezervácia 01.04.2019 až 31.10.2019

Vyžiadať ponuku

Opýtať sa na Cyklistický okruh Viedenský les

Vaše údaje o ceste
Vaše údaje
Moje kontaktné údaje (meno, adresa, e‐mail a telefónne číslo), ako aj údaje týkajúce sa mojej cesty (dátum príchodu/odchodu, počet osôb, počet a vek detí) sa uchovávajú len na účely a po dobu spracovania mojej nezáväznej žiadosti a hostiteľ/poskytovateľ ich preto dostane k dispozícii. Moje údaje sa neposkytujú tretej strane nad uvedený rámec.