SVIEŽE

výhľady

Pútnický kostol Maria Schnee v zime, © Wiener Alpen/Franz Zwickl

Okno do Dolného Rakúska

Virtuálne cestovanie povolené! Ponorte sa do virtuálneho sveta dolnorakúskej prírody, hôr, zámkov, múzeí a miest.

Vďaka webkamerám z horských stredísk, horských chát si môžete užiť aktuálne výhľady na vami obľúbené miesto, alebo sa nechať inšpirovať. Virtuálne a panoramatické prehliadky nielen kultúrnych zariadeniach vám umožní nahliadnuť do dolnorakúskych hradov a zámkov, ale aj sa vydať na virtuálnu prechádzku kultúrnym mestom Krems an der Donau.

Virtuálne prehliadky a panoramatické zábery

Pozrite si s nami v pohodlí domova, pri šálke čaju alebo lahodnej kávy zámok Schloss Hof, Eckartsau alebo zrúcaninu hradu Aggstein. V Múzeum MAMUZ môžeme nahliadnuť do fascinujúceho sveta Mayov a mestečko Krems sa dá pozrieť z rôznych perspektív. Vitajte na palube virtuálnych zážitkov.

Zámok Schloss Hof, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Zámok Hof

Zámok panovníkov, ktorý je v tesnej blizskosti Slovenka má pôvodne zariadené miestnosti kniežaťa Eugena Savojského a cisárovnej Márie Terézie, umelecky upravenú barokovú záhradu so siedmimi terasami, hospodársky dvor s jedinečnými rasami zvierat. Vychutnajte si 360° panoramatické zábery z tohto nádherného hradu. Poďte s nami na prehliadku v pohodlí domova.

Prečítajte si viac
jednoduché a prosté, z nepálenej hliny alebo tehál, pamiatka z 18. storočia. Vínna ulička Diepolz., © Weinviertel Tourismus/Wurnig

Weinviertel panorama

Zažite Weinviertel s virtuálnymi 360° panoramatickými prehliadkami. Odhalíme vám nové dojmy z regiónu a dáme vám pocit, že ste uprostred akcie, priamo na mieste. Nechajte na seba pôsobiť atmosféru tradičnej pohostinnosti a užite si neobyčajný interaktívny zážitok.

Prečítajte si viac
V železnici „Schody do nebies“ do Mariazellu, © Noevog/weinfranz.at

Mariazellská železnica

Od krajského mesta St. Pölten cez malebné údolie Pielachtal až po pútnické miesto Mariazell, cez 19 viaduktov a 21 tunelov: cesta po najdlhšej úzkokoľajovej železnici v Rakúsku je veľmi pôsobivá. Na vzdialenosti 84 km sa z tejto cesta stáva doslova zážitok. Urobte si pohodlie prvý dojem si môžete spraviť virtuálne na svojom smartfóne alebo tablete nielen zo samotnej železnice, ale aj z krásneho regiónu Mostviertel - čakajú vás jedinečné letecké snímky - od Ebersdorfer See v Über-Grafendorf cez centrum prírodného parku Ötscherbasis až po Gemeindealpe Mitterbach. Vitajte!

Prečítajte si viac
Mayovia v Múzeu MAMUZ Mistelbach, © Atelier Olschinsky

Múzeum MAMUZ

Jedinečné múzeum, ktoré sa venuje aj výskumu a experimantálnej archeológii, má tento rok po 25 rokoch prvý krát výstavu o strhujúcej mayskej kultúre.Prezentuje 200 originálnych exponátov z Guatemaly, umožňujících napínavú cestu do mayské minulosti. Myaovia dokázali to čo skoro žiadna iná civilizácia…prispôsobiť sa novým životným podmienka.

Prečítajte si viac
Zámok Eckartsau, © ÖBf Archiv

Zámok Eckerstau

Zámok Eckartsau sa nachádza iba 24 km od hranice mesta Bratislava, priamo na dunajskej cyklotrase, uprostred národného parku. Nazrite do malého sveta s úžasnou históriou. Vydajte sa po stopách turbulentných čias dediča trónu Franza Ferdinanda, ktorý na zámku lovil a miloval ho a, posledného rakúskeho cisára Karola, ktorý sem po prehlásení o vzdaní sa trónu v novembri 1918 ušiel spolu so svojou rodinou.

Prečítajte si viac
Zrúcanina hradu Aggstein, © Schlossgut Schönbühel AG

Zrúcanina hradu Aggstein:

Zrúcanina hradu Aggstein sa týči na pravom brehu Dunaja na strmom útese asi 300 metrov nad Dunajom a takmer 900 rokov sa odtiaľ pozerá na údolie Dunaja nad dedinkou Aggsbach, ukrytá v húštine lesa. Miesto je opradené mnohými legendami. Najznámejšou z nich je legenda o ružovej záhradke. Väzni boli prikovaní o kamennú platňu, ktorá z hradu vyčnievala ako balkón, takže mohli buď zomrieť hladom alebo skočiť zo skaly. Hrad prešiel rekonštrukciou, ktorá svojimi drevenými chodníkmi umožňuje nahliadnuť jedinečným spôsobom skoro do všetkých zákutí.

Prečítajte si viac
Pohľad na mesto Krems, © Romeo Felsenreich

Krems an der Donau

Krems – mesto vína, no aj pôvodu názvu kremžskej hočice. Malebné mestečko, jedno z najstarších v Rakúsku so zachovalou mestskou bránou Steiner Tor, kde môžete vidieť aj Kunsthalle galériu moderného umenia, vytvorenú pôvodne z fabriky na tabak. Krems a po slovensky Kremža vás pozýva na vituálnu prehliadku.

Prečítajte si viac