Falkenstein, © Niederösterreich Werbung/Robert Herbst

O budovaní, obdivovaní, ochutnávaní a objavovaní

Milovníci vína spoznávajú vinárske umenie, kultúru, architektúru a kulinárske umenie z troch rôznych perspektív.

Na elektrobicykli na piknik vo vinohrade, okružnú jazdu po pivniciach a návštevu vinárstiev s ochutnávkou, atraktívne hudobné predstavenia zo série podujatí „Vinárska kultúra“ a detailný pohľad na podstatu výroby vína – také rozmanité je cestovanie za vínom po Dolnom Rakúsku.

Či už sa rozhodnete pre príjemné potulky po viac ako 1100 vínnych uličkách, posedenie vo vieche tzv. "Heuriger", vychutnávanie si tradičnej domácej kuchyne alebo ochutnávku vysoko oceňovanej špičkovej regionálnej kuchyne združenie Wirtshauskultur. V najväčšej rakúskej vinohradníckej oblasti stojí v centre pozornosti vždy víno vo všetkých svojich podobách. Blogeri objavujú tajomstvá vína, ktoré nielen ovplyvňuje charakter krajiny a je smerodajným prvkom prejavujúcim sa v architektúre starých lisovní, ako aj najmodernejšieho dizajnu, ale udáva tiež tón v umení slovom aj zvukom alebo necháva vyznieť svoju dokonalú chuť pri jedle v celej jeho rozmanitosti. 

Vo svojich vinárskych denníkoch blogeri informujú o pôvode hrozna a vinárskom remesle, o cykloturistike alebo pešej turistike a samozrejme o ubytovaní s príchuťou vína a vezmú vás na vlastnú cestu po Dolnom Rakúsku.