Zoznam povinných zastávok na zimu

Či už ide o lyžiarov, bežkárov, zimných turistov, sánkarov alebo pôžitkárov – zima v Dolnom Rakúsku očarí všetkých návštevníkov.

Môžete sa prechádzať v hlbokom snehu zimnej krajiny, kĺzať sa po dokonale upravených bežeckých tratiach, zdolávať náročné svahy a vrcholy na lyžiach, zastaviť sa na občerstvenie v chate: toto všetko môžete robiť v zime v Dolnom Rakúsku. Zážitok pre zmysly a určite najlepší spôsob, ako zabudnúť na každodenný stres.

Keď klesnú teploty a prvý sneh pokryje hrubou bielou prikrývkou hory, lesy, polia a mestá, Dolné Rakúsko sa ukáže zo svojej najkrajšej stránky. V chladnom čistom zimnom vzduchu a trblietavom prachovom snehu je čas zachytiť čarovné okamihy.

Zozbierali sme pre vás 6 najlepších tipov na zimu:

1. Buďte na svahu prví

Ranná hodina, zlatá hodina: ak chcete mať vrcholky hôr len pre seba, musíte vstať pomerne skoro. Odmenou vám však budú dokonalé zjazdovky, málo lyžiarov a nezabudnuteľný východ slnka. Tak teda „Guga hö“ – ako hovoria obyvatelia regiónu Mostviertel!

>> Viac o lyžovaní tu.

2. Na cestách v noci na saniach

Zážitková sánkarská dráha v Semmeringu je v noci osvetlená a poskytuje preto ideálne podmienky na nočné sánkovanie. Trojkilometrová trasa vás očarí pôsobivými svetelnými efektmi a fascinujúcimi tvarmi.

>> Viac tipov na sánkovanie nájdete tu.

3. Beh na lyžiach s výhľadom

Je skutočne zábava prejsť na lyžiach po panoramatickej trati Wechsel na jeden raz. A to nielen vďaka dokonale pripravenej 60 kilometrov dlhej trati, ale predovšetkým vďaka pôsobivej horskej panoráme, ktorá vás bude sprevádzať počas klasického behu na lyžiach a takisto aj počas korčuľovania.

4. Vyberte sa na lyžiarsku túru

Legendárne sú lyžiarske túry so sprievodcom v lyžiarskej a horolezeckej škole Petra Grosa v obci Puchberg am Schneeberg. Kto si trúfne na výstup s nádherným panoramatickým výhľadom, ten bude odmenený prvotriednym strmým zostupom (a vynikajúcou kuchyňou horských chát).

>> Ďalšie tipy na skialpinizmus nájdete tu.

5. Prechádzky so zvieratami

Turistika s lamami a alpakami, romantické výlety naprieč širokou krajinou, zábavné oslie dobrodružstvá a hladkanie medvedíkov čistotných: dolnorakúske zvieratká sa vždy tešia na návštevníkov – predovšetkým vtedy, keď máte vo vrecku kocku cukru.

6. Putujte krajinou na snežniciach

Tichý vytrvalostný tréning: turistika na snežniciach, ktorá je stará viac ako dvetisíc rokov, bola medzičasom znovuobjavená  ako trendový šport pre veľkých aj malých. Fanúšikovia zimných športov všetkých úrovní kondície dnes holdujú tomuto kondičnému športu na upokojujúcom vŕzgajúcom snehu.