Keyvisual Winter 23, © Josef Wittibschlager

Akčná zima v Dolnom Rakúsku

Keď deň začína na snehu a končí útulne a pohodlne na chate, vtedy zažívate skutočnú dolnorakúsku zimu.

Prvý sneh nerozžiari len detské očká. Keď z neba padajú veľké snehové vločky, my už stojíme v štartovacích blokoch. Z pivníc sa vyťahujú lyže, skúša sa, či nám lyžiarky budú dobré aj v tomto roku a sledujú sa správy o snehových podmienkach.

Zlyžovať zjazdovku pri východe slnka zjazdovky ako prvý, alebo inhalovať na bežkárskych tratiach svieži horský vzduch alebo si ohrievať palčiaky na teplej lavici pri peci - s chatovou romantikou vrátane. Keď pohodlne stúpate z kroka na krok hore kopcom pomedzi zasnežené stromy, ticho zimnej krajiny prerušuje len praskanie a vŕzganie snežníc. Pre všetkých, ktorí sa zriekli lyžovania, sme vyhľadali perfektné zimné turistické chodníky. Keď sa veľa hýbeme, potrebujeme aj energiu. A kde ju získame rýchlejšie ako z neporovnateľných makových rezancov, ktoré určite nikde nie sú lepšie ako v regióne Waldviertel.

Zimné tajomstvá v Dolnom Rakúsku nie sú pochované pod hustou snehovou prikrývkou. Tešte sa na objavovanie.

Čo robiť v zime v Dolnom Rakúsku?

Lyžovanie, bežkovanie, sánkovanie, turistika na snežniciach, výlet do mesta v zime alebo skôr zimná turistika so zvieracím spoločníkom?

Či už pre rodiny s deťmi, priaznivcov zimných športov, objaviteľov zasneženej krajiny alebo pre milovníkov wellness – Dolné Rakúsko ponúka rozmanité zážitky počas zimnej dovolenky.

Zimné dovolenkové aktivity v Dolnom Rakúsku zahŕňajú nielen klasické zimné športy, ako je lyžovanie, snoubording alebo bežkovanie, ale ponúkajú aj výnimočné dovolenkové chvíle relaxu a pohody. Pri plánovaní zimnej dovolenke s deťmi by na zozname nemala chýbať zábavná turistika s prítulnými zvieratkami, ako sú alpaky, oslíky alebo lamy, pretože takto sa rozžiaria detské oči aj pri teplotách pod nulou. Milovníci horských športov si prídu na svoje pri lyžovaní, snoubordingu, bežkovaní a skialpinizme v najkrajších lyžiarskych strediskách Dolného Rakúska – vrátane prestávok v útulných lyžiarskych chatách. Strechy pokryté snehom, úzke zasnežené uličky, vôňa kulinárskych zimných špecialít a kultúrne spoznávanie obľúbených pamiatok – cestovatelia sa v zimnej atmosfére stratia v najkrajších dolnorakúskych mestách. Alebo dáte prednosť romantickej a pokojnej dovolenke vo dvojici? Príjemný zimný pokoj môžete zažiť počas wellness pobytu v Dolnom Rakúsku.  

Zima mení Dolné Rakúsko na snehobiely raj

Skialpinizmus v Mostvierteli, © Gerald Demolsky

Turistika na lyžiach

Prečítajte si viac
Zábava na snehu pre malých aj veľkých, © Gerald Demolsky

Zimné tipy pre rodinu

Prečítajte si viac
Zimná turistika, © sommertage.com

Zimná turistika

Prečítajte si viac
Výlet na snežniciach na Raxe, © Tereza Bokrová

Turistika na snežniciach

Prečítajte si viac
Turistika s alpakami, Waldviertel, © Waldviertel Tourismus/sommertage.com

Zima mimo zjazdovky

Prečítajte si viac