Sloboda zaváňa snehom: freeride a funparky

Na jednom sa zhodnú lyžiari aj snowboardisti: dolnorakúske nedotknuté freeridové trasy a úžasné zábavné parky sa oplatí navštíviť aspoň raz.

Dolnorakúske svahy sa odvážnym freeriderom prezentujú ako hárok nepopísaného papiera. Rozhodne nemenej napínavé, aj keď trochu viac definované, sú zábavné parky, kde už na bláznivo smelých skokanov čakajú zábradlia, odrazové mostíky a rôzne prekážky.

Prvý!

Potiahnuť prvú stopu nedotknutým svahom, to je veru hlavný cieľ dňa každého freeridera. Ďaleko od zvyšku sveta sa kĺzajú bielučkým hlbokým snehom a užívajú si ticho ďaleko od bežného zhonu. Freeriding spája jedinečným spôsobom napätie a relaxáciu – navyše v súlade s prírodou.

Šialené kopce a superšialené skoky

Prekážky zvučných mien, ako je Butter Box, Obstacle a Kicker – koho už toto nepriláka na hory, ten ešte nikdy nebol v zábavnom parku. A zábavy je tam veru dosť, či už z pozície udiveného diváka alebo senzačného freestylera na snowboarde či lyžiach. Bomba, čo niektorí profíci dokážu na zjazdovke vyčarovať! Náš tip: nezabudnite si fotoaparát.

Dolnorakúske top zábavné parky a freeride zóny

Nočné skoky pri umelom osvetlení, 600 metrov (!) dlhá lúka zábavného parku na vybláznenie alebo profesionálne freeridové trasy pre šialene odvážnych virtuózov na lyžiach a trénovaných snowboardistov: Dolné Rakúsko vie, čo odvážni zjazdári potrebujú, a medzi znalcami je už preto dávno známe ako top miesto na výnimočné zjazdy.

Freeride a funparky

Split Park Semmering bei Nacht, © Peter Wurzinger

Split-Park Semmering

Split-Park na zjazdovke Kogelpiste v stredisku Zauberberg je rovnako vhodný tak pre profesionálov, ako aj začiatočníkov, snowboardistov či freeridov. Dokopy je v parku inštalovaných 17 prekážok, ktoré sú k dispozícii vo dne v noci, a to aj vďaka perfektnému osvetleniu.

Prečítajte si viac
Freeriden am Hochkar, © schwarz-koenig.at

Funpark Hochkar

Pestrý koncept snowparku rozbúcha srdcia aj skúseným snowboardistom a freeriderom. Množstvo boxov, odrazových mostíkov a zábradlí ponúka tým najodvážnejším dostatok priestoru na mimoriadne kaskadérske kúsky.

Prečítajte si viac
Anna Park v Annabergu, © Annaberger Lifte/Fred Lindmoser

Anna Park Family a FunCross

Anna Park pozostáva z troch freestylových zón a prináša zábavu a akciu aj tým najmenším nadšencom zimných športov. V zóne "Family" si deti môžu vyskúšať svoje prvé pokusy vo voľnom štýle na boxoch a skokoch. V "Anna-Park Waveride" sa môžete hravou formou naučiť ovládať rýchlosť a rovnováhu. V areáli "FunCross" čakajú na deti vzrušujúce súboje so strmými zákrutami, snehovými vlnami a skokmi v dĺžke 800 m - deti si môžu vybrať z dvoch rôznych tratí (začiatočníci alebo profesionáli).

Prečítajte si viac