Gemeindealpe Mitterbach

Od vrcholu až do doliny odhaľuje Gemeindealpe svojim návštevníkom neustále nové prekvapenia. Kto vyhľadáva dobrodružstvá, ten ich tu určite nájde!

Akcia, zábava, výhľady, hlboký sneh, chatárske posedenia. Na popis strediska Gemeindealpe slová skoro ani nestačia. Žiaden div, že sa tu cítia v rovnakej miere vítaní freeridisti, zimní turisti aj snowboardisti.

Dobrodružstvo s výhľadom

Zažiť viac akcie, výhľadov a rozmanitosti už snáď ani nejde! So svojimi zjazdovkami v dĺžke 15,5 km a so 4 vlekmi boduje Gemeindealpe v každom ohľade. Najstrmší prírodné svah v Dolnom Rakúsku začína priamo pri Terzerhausu. Či už pri jazde v hlbokom snehu alebo na chate, prípadne v hostinci Wirtshaus zum Bäreneck nebo v Terzerhaus: zábava tu nepríde skrátka!

Hlboký sneh vo výške 1 626 metrov

Vďaka rozľahlej freeridovej zóne s najstrmejšou prírodnou zjazdovkou Dolného Rakúska, najdlhším rodinným svahom v celej spolkovej krajine, prudkým rýchlostným a ski-cross tratiam, ako aj obľúbenej oblasti Fun-Park Area a jedinečnému panoramatickému pohľadu na predné Alpy sa zima v Gemeindealpe Mitterbach stane nezabudnuteľným zážitkom.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2020/2021
  Ceny skipasov Dospelí/1 deň € 38,-
Deti/1 deň € 20,-
Otváracia doba Počas zimnej sezóny otvorené denne od 09 do 16 hod.
Začiatok sezóny: 05. decembra 2020
Koniec sezóny: 05. apríla 2021 (podľa snehových podmienok)

 

Vďaka asociácii "Skiberge an der Mariazellerbahn" platí skipasy na lanovky v Annabergu, na Mariazeller Bürgeralpe a Gemeindealpe Mitterbach.

Mimo zjazdovky

Voľnočasové aktivity v Mitterbachu siahajú od romantiky až po šport. Bežkárske trate s dĺžkou 12 km, korčuľovanie na ľade a curling na dedinskom námestí, ako aj zasnežená zimná turistika okolo jazera Erlaufstausee pozývajú na aktívny pohyb. Pohodlná a romantická je jazda v koči ťahanom koňmi naprieč zimnou krajinou.

Tip: Ak sa chcete dostať do Mitterbach, odporúčame jazdu panoramatickým vlakom Himmelstreppe Mariazellerbahn, ktorý zastavuje v bezprostrednej blízkosti údolnej stanice.

Top termíny:

Viac o lyžiarskom stredisku Gemeindealpe Mitterbach Ubytovanie Mitterbach

Lyžiarske stredisko Gemeindealp na mape