Semmering Hirschenkogel

Toto lyžiarske stredisko vás skutočne očarí! A to svojím jedinečným nočným osvetlením, 3 km dlhou prírodnou sánkarskou dráhou a ďalšími top službami.

Kto sa lyžovania, snowboardovania či sánkovania nevie nabažiť, ten je na Semmeringu správne. Tu totiž môžete brázdiť zjazdovky aj neskoro po 18.00 hod. večer a za dobrého osvetlenia prídete po príjemnom večeri strávenom na horskej chate rovno do doliny.

Lyžovanie a sánkovanie po práci

V nadmorskej výške 1 350 m, kam sa možno dostať aj vlakom, sa vám naskytne pohľad na čarovné lyžiarske stredisko, ktoré nadchýna deti, pretekárov aj snowboardistov. A to aj po 18.00 hod., kedy sa denne zapína umelé osvetľovanie a celé lyžiarske stredisko zažiari v nočnom lesku. Kto by chcel vedieť, koľko výškových a zjazdových kilometrov prekonal, tomu odporúčame aplikáciu „Skiline“. Zadaním čísla skipasu aplikácia automaticky vyhodnotí všetky relevantné údaje.

Podmienky ako na svetovom pohári pre všetkých!

Okrem 14 zasnežovaných zjazdovkových kilometrov a dobrodružného parku Split-Fun-Park nadchýna veľkých aj malých návštevníkov obľúbená zjazdovka svetového pohára. Takže žiaden div, že Semmering je nazývaný aj čarovným vrchom.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2023/24
  Ceny skipasov Kúpiť lyžiarske lístky online: tu
Otváracia doba 07.12.2023 - 17.03.2024  
Denne od 09:00 do 16:00 hod.
*24.12. len do 14:00 hod.
Večerné lyžovanie od 18:00 do 21:00 vo vybrané dni.
Kontakt Lyžiarske stredisko SEMMERING HIRSCHENKOGEL BERGBAHNEN GMBH
T +43(0) 2664 8038 16
info@semmering.com
I www.semmering.com

Mimo zjazdovky

Nadol najdlhšou prírodnou sánkarskou dráhou Dolného Rakúska so skvelými 3 kilometrami zažijú fanúšikovia sánkovania novú dimenziu zjazdu. Predovšetkým vtedy, keď sa budú sánkovať v noci. Táto rozmanitá zážitková sánkarská dráha je totiž osvetlená ako zjazdovka. Pôsobivá je aj ponuka pre bežkárov: panoramatická bežkárska trať Semmering-Wechsel leží vo výške viac ako 1000 metrov nad morom, a zaručuje tak stabilné snehové podmienky. Ponuku dopĺňajú ďalšie bežkárske trate v okolí priesmyku.

Lyžiari a sánkari môžu načerpať nové sily v horskej reštaurácii Liechtensteinhaus na vrchu Hirschenkogel vo výške 1350 metrov nad morom. O skvelé občerstvenie a príjemný zážitok sa postarajú vynikajúca kuchyňa, veľká slnečná terasa a zábavný bar. Skvelý tip: Zábavná sánkovačka po príjemne strávenom večeri na horskej chate.    

Prístup šetrný ku klíme

Milovníci zimných športov sa môžu do lyžiarskeho strediska pohodlne dostať bezplatnou kyvadlovou dopravou. Informácie a rozvrh nájdete tu

NOVINKA: Ak máte chuť na luxusnú jazdu gondolou, môžete si na jeden večer rezervovať VIP gondolu so šampanským a menu v Lichtensteinhause. Kliknutím sem si môžete objednať luxusnú jazdu na horu.

Viac o lyžiarskom stredisku Semmering-Hirschenkogel