Göstling-Hochkar

Najvyššie položené lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku s garanciou snehu nadchýna rozmanitými zjazdovkami a množstvom skvelých možností na svahu aj mimo neho.

Kde si rodiny vychutnávajú jedinečnú radosť z lyžovania na 19 kilometroch zjazdoviek, freeriderom sa nadšením lesknú oči a milovníkom hlbokého snehu sa rozbúchajú srdcia, tam možno nájsť v nadmorskej výške 1 800 m najvyššie položené lyžiarskej stredisko Dolného Rakúska: prekrásny Hochkar.

Kde nachádzajú lyžiari a snowboardisti svoje biele šťastie

Vo výške 1 800 m s istými snehovými podmienkami môžu perfektne jazdiť aj malí lyžiari. Koniec-koncov ponúka Hochkar všetko, čo si len srdce lyžiarov a snowboardistov žiada: každý si tu nájde niečo pre seba, od rozmanitého zábavného parku cez divoké bubnové zjazdovky až po malý rozprávkový les. Náš tip na prenocovanie: 3* JUFA Hochkar priamo vedľa zjazdovky.

Kde sa zo začiatočníkov stávajú profíci

Najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska nadchýna svojimi 10 vlekmi, 19 zjazdovkovými kilometrami a napínavým nočným lyžovaním. Nielen snowboardisti, freerideri a nováčikovia si tu radi skúšajú svoje možnosti. Aj lyžiarski velikáni ako Thomas Sykora, Andreas Buder alebo Kathrin Zettelová tu objavili svoju lásku k lyžiarskemu športu.

Freeride Mecca a potešenie z nočného lyžovania

Vďaka nadmorskej výške medzi 1300 a 1800 m ponúka Hochkar ideálne snehové podmienky pre nádherné zjazdy v hlbokom snehu po celú sezónu. Na rekreantov a lyžiarske hostí čaká vo vybraných termínoch okolo prázdnin nočné lyžovanie s osvetlením na alpskom svahu. Zastávka v rustikálnom Latschen-Alm alebo v tradičnom Hochkarhof zaručuje najlepšiu atmosféru počas lyžiarskej dovolenky.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2020/2021
  Ceny skipasov Dospelí/1 deň € 40,-
Deti/1 deň € 23,-
Karta snehuliaka (Schneemannkarte) pre deti do r. narodenia 2010 1 deň € 4, -
-> Viac informácií k cenám
Otváracia doba Počas zimnej sezóny otvorené denne od 09 do 16 hod.
Začiatok sezóny: 05. decembra 2020
Otevřeno iba cez víkendy: 09.-29.listopadu 2020
Koniec sezóny: 05. apríla 2021 (podľa snehových podmienok)

 

Mimo zjazdovky

Hochkar nie je iba skvelé lyžiarske stredisko, no aj mimo zjazdovky sa tu toho dá veľa zažiť. Čaká vás prekrásna zimná alebo snežnicová turistika, 32 idylických bežkárskych kilometrov a 10 km na korčuľovanie, prírodná sánkarská dráha alebo romantické jazdy v saniach s konským záprahom, ktoré môžete nechať doznieť v teplom ybbstalskom soľnom kúpeli.

Hochkar - top termíny:

  • 27. februára 2021 "Guga Hö" ranné lyžovanie v Mostvierteli
  • 13. marca 2021 "Guga Hö" ranné lyžovanie v Mostvierteli

Ubytovanie Hochkar Viac o lyžiarskom stredisku Hochkar

Lyžiarske stredisko Hochkar na mape