Lackenhof-Ötscher

Kto chce vykročiť z postele rovno na zjazdovku, ten je v Lackenhofe pri zasneženom Ötscheri správne. Predovšetkým rodiny milujú dovolenku bez auta.

Ötscher, tzv. „Praded“ Mostviertelu, má tiež v zime čo ponúknuť. V Lackenhofe sa zo začiatočníkov v alpskom i klasickom lyžovaní stanú profesionáli a malí návštevníci sa nebudú môcť nabažiť kúzelného koberca a detského programu.

Vychutnávať plnými dúškami

Na úpätí hory Ötscher čaká príjemne prehľadná horská dedinka na rodiny a zimných športovcov, ktorí si chcú svoju dovolenku naplno vychutnať aj mimo zjazdoviek. Lyžiarskym začiatočníkom a budúcim profíkom je k dispozícii požičovňa lyží a hneď dve lyžiarske školy.

Ochutnávka na snehu

Rozmanitá lyžiarska oblasť Lackenhof am Ötscher ponúka tú najlepšiu zábavu na zjazdovkách od 810 do 1437 m. 8 otvára celkom 19 kilometrov zjazdoviek, ktoré ponúkajú ideálne výzvy pre každého: Tí, ktorí milujú perfektné carvingové zákruty, si užijú jazdu č. 3/4). Strmé svahy na Großer Ötscher (svah č. 1) a na Kleiner Ötscher (svah č. 5) sú strmé a náročné.

Ale aj rodiny očakáva pri lyžovaní na Ötschere cenovo priaznivá zimná lyžiarska zábava. Akonáhle deti raz vstúpia do detského parku „Sunny Kids Park“ s kúzelnými pojazdnými pásmi a lyžiarskymi inštruktormi, nechcú už potom vôbec domov. Pozvoľný rodinný zjazd (zjazdovka č. 8) sa perfektne hodí pre prehĺbenie naučených znalostí.
S detskou kartou Kids Card (ročník 2007 a mladší av sprievode jedného z rodičov) sa tí najmenší môžu riadne vybaviť v lyžiarskom areáli na Ötschere.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2021/202
  Ceny skipasov Celodenný skipas dospelý: € 40.50 (online) € 43.50 (na pokladni)
Celodenný skipas dieťa (2007-2016): € 24.- (online) alebo 27,- € (pri pokladni)
Kids Card - v sprievode platiacej dospelej osoby: € 16,- (online) alebo 17,- € (pri pokladni)
Otváracia doba Od začiatku decembra do konca marca (podľa snehových podmienok)
Kontakt Lyžiarske stredisko Lackenhof-Ötscher: T +43 7480 5354
Snehové podmienky: T +43 7480 5228, www.oetscher.at
Informácie Ybbstaler Alpen: +43 7480 93049, info@ybbstaler-alpen.at

Mimo zjazdovky

V okolí dedinky Lackenhof čaká 30 km upravovaných bežeckých trás v troch úrovniach na svojich objaviteľov, z toho 22,5 km je upravených na korčuľovanie. Ďalej ponúka aj celkom 12 km turistikcých chodníkov a dve značené túry na snežniciach. Ötscher je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre skialpinistov. Trochu pokojnejšie tempo je možné zvoliť na snežniciach, pričom Lackenhof ponúka hneď dve značené trasy, alebo pri romantickej jazde na saniach za konským záprahom. Kto miluje zážitky so zvieratami, tomu odporúčame jedinečnú zimnú prechádzku s ötscherskými lamami!

 

Viac o zimnom športovom stredisku Lackenhof

Tipy na ubytovanie a občerstvenie v oblasti Lackenhof-Ötscher