Lackenhof-Ötscher

Kto by chcel rovno z postele na zjazdovku, ten je v Lackenhofe pri krásne zasneženom Ötscheri na správnom mieste. Dovolenku bez áut milujú predovšetkým rodiny.

Ötscher, „otcovský vrch“ regiónu Mostviertel, má čo ponúknuť aj v zime. V Lackenhofe sa z lyžiarskych a bežkárskych začiatočníkov stávajú profíci, zatiaľ čo sa malí hostia budú najviac tešiť predovšetkým z čarovného koberca a detského programu.

Vychutnávajte si plnými dúškami

Na úpätí Ötschera čaká na rodiny a zimných športovcov, ktorí si chcú dovolenku užiť plnými dúškami aj mimo zjazdovky, domácka, príjemná a prehľadná horská dedinka. Začiatočníci na lyžiach a budúci zjazdoví profíci tu majú k dispozícii prenájom lyžiarskeho vybavenia a hneď dve lyžiarske školy.

Oddych na snehu

Rozmanitá lyžiarska oblasť Lackenhof am Ötscher ponúka tú najlepšiu zábavu na zjazdovkách od 810 do 1437 m. 8 otvára spolu 19 kilometrov zjazdoviek, ktoré ponúkajú ideálne výzvy pre každého: Tí, ktorí milujú perfektné carvingové zákruty si užijú jazdu na "Distel zjazdovka" (zjazdovka č.3/4). Strmé svahy na Großer Ötscher (svah č. 1) a na Kleiner Ötscher (svah č.5) sú strmé a náročné.

Tip pre rodiny na kombinovaný skipas do stredísk Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: Tvrdenie, že lyžovačka s deťmi je údajne drahšia, jednoznačne vyvracajú tieto dve lyžiarske strediská: deti do (roku narodenia 2010) lyžujú za 4 eurá na deň – ak budú v stredisku lyžovať spolu s jedným z rodičov.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2020/2021
  Ceny skipasov Dospelí/1 deň € 40,-
Deti/1 deň € 23,-
 -> Viac informácií k cenám
Otváracia doba Počas zimnej sezóny otvorené denne od 09 do 16/16:15 hod.
Začiatok sezóny: 05. decembra 2020
Otevřeno iba cez víkendy: 09.-29. novembra 2020
Koniec sezóny: 21. márca 2021 (podľa snehových podmienok)

Mimo zjazdovky

V okolí dedinky Lackenhof čaká 30 km upravovaných bežeckých trás v troch úrovní na svoje objaviteľa, z toho 22,5 km je upravené pre korčuľovanie. Ďalej ponúka aj celkom 12 km turistikcých chodníkov a dve značené túry na snežniciach. Ötscher je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre skialpinistov. Trochu pokojnejšie tempo možné zvoliť na snežniciach, pričom Lackenhof ponúka hneď dve značené trasy, alebo pri romantickej jazde na saniach za konským záprahom. Kto miluje zážitky so zvieratami, tomu odporúčame jedinečnú prechádzku na lame!

Top termíny:

 

Ubytovanie Lackenhof Viac o zimnom športovom stredisku Lackenhof

Lyžiarske stredisko Lackenhof na mape