Lackenhof-Ötscher

Kto chce vykročiť z postele rovno na zjazdovku, ten je v Lackenhofe pri zasneženom Ötscheri správne. Predovšetkým rodiny milujú dovolenku bez auta.

Ötscher, tzv. „Praded“ Mostviertelu, má tiež v zime čo ponúknuť. V Lackenhofe sa zo začiatočníkov v alpskom i klasickom lyžovaní stanú profesionáli a malí návštevníci sa nebudú môcť nabažiť kúzelného koberca a detského programu.

Užite si lyžovanie naplno

Na úpätí hory Ötscher čaká na rodiny a zimných športovcov, ktorí si chcú naplno užiť dovolenku mimo zjazdoviek, príjemná a nepreplnená horská dedinka. Pre začiatočníkov a budúcich profesionálov je k dispozícii požičovňa lyží a dve lyžiarske školy.

Ochutnávka na snehu

Rozmanitá lyžiarska oblasť Lackenhof am Ötscher ponúka tú najlepšiu zábavu na zjazdovkách od 810 do 1437 m. 8 otvára celkovo 19 kilometrov zjazdoviek, ktoré ponúkajú ideálne výzvy pre každého: Milovníci dokonalých carvingových zákrut si užijú jazdu na svahu "Distel" (zjazdovka 3/4). Strmé svahy na svahoch Großer Ötscher (zjazdovka 1) a Kleiner Ötscher (zjazdovka 5) sú strmé a náročné.

Ale aj rodiny sa môžu tešiť na cenovo dostupnú zimnú zábavu pri lyžovaní v Ötscheri. Keď deti vstúpia do "Sunny Kids Parku" s čarovnými pohyblivými pásmi a lyžiarskymi inštruktormi, už nikdy sa im nebude chcieť ísť domov. Postupná rodinná zjazdovka (svah 8) je ideálna na prehĺbenie naučených zručností. S detskou kartou (2007 a mladší v sprievode rodiča) sa môžu najmenší v lyžiarskom stredisku Ötscher dobre zabaviť.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2022/2023
  Ceny skipasov Flexibilné ceny v Ötscher online obchode!
Otváracia doba 23.12.2022 - 19.03.2023
Počas lyžiarskej sezóny denne od 9.00 do 16.00 hod.
Kontakt Lyžiarske stredisko Lackenhof-Ötscher: :  T +43 7484 2122-0, www.oetscher.at
Informácie Ybbstaler Alpen: +43 7484 93049,info@ybbstaler-alpen.at 
Snehové podmienky: T +43 7484 7222

Mimo zjazdovky

V okolí obce Lackenhof čaká na svojich objaviteľov 30 km upravených bežeckých tratí v troch úrovniach, z toho 22,5 km je upravených na korčuľovanie. Ötscher je tiež obľúbeným cieľom skialpinistov. O niečo pokojnejšie tempo môžete zvoliť na snežniciach, pričom Lackenhof ponúka dve značené trasy, alebo na romantickej jazde na saniach za kočom ťahaným koňmi. Ak máte radi zážitky so zvieratami, odporúčame vám jedinečnú zimnú prechádzku s lamami!

 

Viac o zimnom športovom stredisku Lackenhof