SVIEžA

vianočná vôňa

Keyvisual Keksrezepte, © Daniela Führer

Vianočný pozdrav z kuchyne

Jednoduchá vianočné klasika: naše recepty na nádherné Vianoce!

Miešanie ingrediencií, miesenie cesta... mmm... tá omamná vôňa! Škorica, varené víno a perníkové korenie. S našimi najobľúbenejšími receptami si môžete spríjemniť čas čakania na Ježiška.

Ďalšie recepty na vianočné pečivo

Muštové pečivo, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Muštové pečivo

Rafinované! Rodina Binderovcov z prevádzky „Zur Steinernen Birne“ nám ukáže, ako dokáže hruškový mušt vylepšiť klasické krehké cesto. Recept, ktorý sa určite podarí.

Prečítajte si viac
vianočné pečivo, © Rita Newman

Striekané pečivo

Oldies ale Goldies: Tradičné krehké tyčinky, či už tmavé alebo svetlé by nemali chýbať na žiadnom vianočnom stole. Sú drobným sladkým dôkazom toho, že babičkinej staré recepty na vianočné pečivo budú vždy chutiť najlepšie.

Prečítajte si viac
Cukrovinka Weinviertler Weinbeisser, © Weinviertel Tourismus

Cukrovinka Weinviertler Weinbeisser

Klasické vianočné pečivo nájdete počas adventu nielen na vianočných trhoch vo vínnych uličkách v regióne Weinviertel. Aby ste si ich mohli upiecť aj doma, cukrárka Ingrid Aignerová z hotela Eisenhuthaus v Poysdorfe spísala pre nás recept na koláčiky „Weinviertel Weinbeisser“. Radi sa do nich pustíme, kým sú ešte teplé, hoci aj bez citrónovej polevy.

Prečítajte si viac
Sladké bochníčky, © Daniela Führer

Sladké bochníčky

Sladká chuť, ktorá prekvapí. Bochníčky od Gitti Fallyovej vyzerajú síce ako malé chlebíky, ale chutia ako čokoláda, orechy, škorica a práškový cukor. Ako sa jej podarí tento trik? Ochotne prezradí...

Prečítajte si viac
Oškvarkové sušienky, © istock.com/Mariha-kitchen

Oškvarkové sušienky

Recept na oškvarkové sušienky pochádza z babičkinej kuchárky. Typická špecialita podávaná vo viechach a vinárňach dokonale zapadá do adventného obdobia a prebúdza spomienky na detstvo. Dokážeme vám, že u babičky chutí vždy najlepšie.

Prečítajte si viac