Na čerstvej stope k nočnej zimnej zábave

Vypnúť slnko, zapnúť svetlá a hor sa brázdiť hory – smerom hore aj dolu. Pre milovníkov noci sa zjazdovky a bežkárske trate rozžiaria aj za tmy denným svetlom a snehové kryštáliky sa zatrblietajú vo svetle reflektorov alebo za svitu mesiaca.

Keď možno na oblohe pozorovať hviezdy, oplatí sa zostať hore o niečo dlhšie: Dokonale upravené zjazdovky a zasnežené svahy v dolnorakúskych Alpách sú totiž nočným zimným rajom pre rodiny, lyžiarov, sánkarov, skialpinistov a bežkárov.

Premeňte noc na deň: v Semmeringu

Vďaka 13 kilometrom osvetlených zjazdoviek na 6 rôznych svahoch sa z lyžiarskeho strediska na Semmeringu v noci stáva najjasnejšie centrum Európy. Stredisko Zauberberg plní tajné priania milovníkov sánkovania a lyžovania so svojím osvetlením spĺňajúcim štandardy svetového pohára – ako aj sánkarskou dráhou a split parkom. Dokonalé zimné zážitky vo dne aj v noci v Semmeringu.

Zmena osvetlenia: zážitková aréna St. Corona

Doprajte si cez víkend trochu zmeny v pohorí Wechsel, lebo Wechsel = zmena – na lyžiach, snowboarde či sánkach, napríklad celkom jednoducho v rodinnom lyžiarskom stredisku Erlebnisarena St. Corona am Wechsel. Každý piatok a sobotu od 16.00 hod. sa rozsvietia svetlá pre veľkých aj malých milovníkov zimných športov, ktoré rozžiaria snehovú pokrývku na tratiach v zážitkovej aréne s celkovou plochou približne 70 000 m². Pre veľmi spontánnych návštevníkov: zapožičanie sánok na mieste zdarma (nutná rezervácia!).

Zážitky na nočných zjazdovkách: lyžiarske stredisko Annaberg

Vnímať tlkot vlastného srdca, vdychovať chladný, čerstvý vzduch a počúvať zvuk snehu vŕzgajúceho pod lyžami. To všetko môžete zažiť každý štvrtok v lyžiarskom stredisku Annaberg aj večer do 20.30 hod. na troch rôznych zjazdovkách s rôznymi stupňami náročnosti. Doslova top zážitok mimo tradičných trás pre všetkých skialpinistov. V sobotu sa môžete sánkovať pri umelom osvetlení! K dispozícii je aj vlek.

Otcovský vrch v celej svojej kráse: okolo vrchu Ötscher

Vydajte sa za slnkom každý utorok a piatok – vtedy, keď sa už stráca za horami. Svahový skialpinizmus v lyžiarskom stredisku Lackenhof am Ötscher, tmavú noc osvetľuje len mesiac v splne a zimná krajina sa v jeho svite trblieta jedinečným žiarivým leskom … nádherné prírodné divadlo, ktoré prináša zimná príroda. Môžete to absolvovať aj bez svitu mesiaca, vtedy sa však odporúča použiť čelovku.

Počas podujatia „zimná noc plná zážitkov“ si všetci milovníci zimnej turistiky môžu vo vybraných termínoch v prírodnej rezervácii Ötscher-Törmäuer pochutnať na horúcich gaštanoch priamo z ohňa a horúcich nápojoch so sebou a potom spolu so sprievodcom objavovať krásy prírodnej rezervácie pod hviezdnou oblohou.

Žiarivo nádherné zimné okamihy: Göstling an der Ybbs

Hľadáte dokonalý lyžiarsky raj alebo idylickú romantiku pre bežkárov nielen počas dňa? V Ybbstalských Alpách, v stredisku Hochkar, je na zjazdovke či bežkárskej trati aj vo večerných hodinách rovnako jasno ako cez deň. Carpe noctem – užite si každú noc – hoci aj pri obyčajnom relaxe na horskej pastvine. Vychutnajte si hrejivý čaj Jagertee (čierny čaj s rumom) s pohľadom upretým na hviezdy.

Večerné vtáča ďalej doskáče: Gemeindealpe Mitterbach

V stredu večer je „čas vyraziť“ na túru v lyžiarskom stredisku Gemeindealpe Mitterbach. Trasa vedúca z údolnej stanice lanovky na vrchol prekonáva približne 800 výškových metrov a ponúka v závislosti od vašej fyzickej kondície dva rôzne stupne náročnosti. Čerstvo posilnení po príjemnej zastávke na občerstvenie sa až do 19.00 hod. môžete spustiť po upravenej zjazdovke. Začínajúci skialpinisti si môžu zapožičať výstroj.

Miesto, na ktorom noční vtáci lietajú dlhšie: vrch Jauerling

Osvetlenie na „miestnom vrchu“ obyvateľov regiónu Waldviertel a Wachau, Jauerlingu, sa zhasína až o 21.00 hod. Dovtedy sa môžete až štyri dni v týždni spúšťať po zasneženom svahu s prvotriednym osvetlením a užívať si zábavu na nočnej zjazdovke. Senzačná zábava na snehu pre rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom je zaručená!

Radšej neskoro ako nikdy: St. Aegyd am Neuwalde

Mesačný svit ako jediný zdroj svetla uprostred hlbokej zimnej noci v obklopení snehu. Kráčajte krok za krokom tak blízko oblohy: Turistika na snežniciach na Silvestra a počas nasledujúcich nocí za splnu mesiaca v stredisku St. Aegyd am Gscheid na trase približne 1 000 metrov je vynikajúcim spôsobom, ako premeniť noc na deň. Spolu s nočným výhľadom na siluety okolitých hôr a zastávkou na výdatné občerstvenie predstavuje doslova sen v bielom.