Šesť najkrajších diaľkových turistických trás Dolného Rakúska

Vyvetrajte si hlavu, vychutnajte si prírodu a zabudnite na každodenné starosti: Diaľková turistika nie je len jedným z najzdravších športov, ale aj spôsobom, ako nájsť samého seba.

Všetko, čo trvá kratšie ako dva dni chôdze, je pre vás prechádzka? Potom ste tu úplne správne. Zhrnuli sme pre vás najobľúbenejšie diaľkové turistické trasy po Dolnom Rakúsku, ktoré sú nekonečné a plné nádherných výhľadov a pôžitkov. Príjemnú zábavu pri prezeraní a putovaní.

Cezhraničný región Waldviertel: Prechádzka popri rieke Lužnice

Na dobrodruhov obľubujúcich diaľkovú turistiku čaká na objavovanie vo vždyzelenom regióne Waldviertel až 230 kilometrov trás. Od prameňa Lužnice v oblasti Karlstift vedie trasa neustále pozdĺž hraníc až do českého Chlumu. Medzitým prejdete fascinujúcimi prírodnými scenériami, ako je napr. prírodná rezervácia Blockheide v meste Gmünd a skôr ako sa pozriete (alebo aj vyskúšate), ako znova ožívajú staré remeslá, si vychutnáte pravé waldviertelské makové rezance a knedle. Náš tip: Naplánujte si aj prehliadku pivovaru.

Diaľková turistika so skvelým výhľadom: putovanie po Viedenskom alpskom oblúku

19 rozmanitých etáp na 290 kilometroch a nespočetné množstvo nádherných vyhliadkových miest: Trasa po Viedenskom alpskom oblúku spája hory a údolia Viedenských Álp v Dolnom Rakúsku. Od južnej časti Viedenskej kotliny cez zelené pastviny pohoria Wechsel nahor k historickému Semmeringu sa dostanete k pohoriam Rax a Schneeberg, odkiaľ pokračujete cez Hohe Wand znovu smerom do údolia. Od poldenného výletu až po výnimočný relax – každý si tu nájde tú pravú etapu pre seba.

Alpská túra v regióne Mostviertel: Hochkar – Dürrenstein – Ötscher

42 kilometrov dlhá, veľmi náročná alpská túra vedie malebnou prírodou cez vrcholy troch najvýznamnejších vrchov regiónu Mostviertel – Hochkar, Dürrenstein a Ötscher. Povinnou výbavou pri túre je pevná obuv, istý krok a dostatok vody – za čo budete na vrchole odmenení nádherným výhľadom na okolité hory, zelené pastviny a útulné horské chaty.

Turistická trasa Weitwanderweg Nibelungengau

Turistická trasa Nibelungengau má stále čo povedať a je zaujímavým výletným cieľom pre objaviteľov, milovníkov pokoja a rodiny. Na turistickej trase Weitwanderweg Nibelungengau nájdete viac ako 110 kilometrov veľmi dobre prístupných a dobre označených chodníkov, ktoré ponúkajú ideálnu kombináciu uvoľnenej aj náročnej turistiky. Vychutnajte si sviežu zeleň, jemne zvlnené pahorky a výhľady na Dunaj – pôžitok pre oči aj dušu.

Dunaj – víno – marhule: Turistická trasa Welterbesteig Wachau

Dobyte najkrajšie turistické chodníky regiónu Wachau: 180-kilometrová turistická trasa Welterbesteig vás zavedie po historickej línii na najkrajšie, najzaujímavejšie a najvýznamnejšie miesta svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Z vinárskej dedinky do renesančného mestečka, cez kvitnúce záhrady až k žiariacim viniciam: Miesto, kam by sme sa vždy radi vrátili!

NOVINKA: Turistická trasa Weitwanderweg Kremstal – Donau

Nová turistická trasa Weitwanderweg Kremstal-Donau sa napája priamo na trasu Welterbesteig Wachau a začína v meste Krems an der Donau. Na 15 novootvorených etapách približne 100 kilometrov dlhej turistickej trasy môžete nádherne skombinovať pohyb s pôžitkom a kultúrou: Vinárske mesto Krems a malebné mestečká severne a južne od Dunaja sú domovom mnohých vynikajúcich reštaurácií, výnimočných kultúrnych zariadení a prekrásnej krajiny, ktoré vás pozývajú odpočinúť si.