Makový kvet pri Armschlag vo Waldviertel, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Waldviertel

V regióne Waldviertel je vskutku veľa lesov. Ale aj pastviny a polia, vrchoviskové rašeliniská a planiny, a samozrejme aj slávne „kývajúce sa skaly“.

Sever Dolného Rakúska zdobia mnohé potoky, rieky a rybníky. Cez zdanlivo nekonečné lesy sa tiahne množstvo turistických chodníkov. Chuť tohto regiónu medzi Dunajom a Českom sa zrkadlí v nenáročnej a chutnej waldviertelskej kuchyni: kulinárskymi veľvyslancami regiónu sú mak, kapry a zemiaky.

Zdravá príroda a čerstvý vzduch
Waldviertel si až do súčasnosti zachoval skvelú pôvodnosť: príroda sa tu javí nedotknutejšia, vidiek zase tichší a výraznejší. V národnom parku Thayatal, v oblasti Blockheide alebo prírodnom parku Heidenreichsteiner Moor možno obdivovať očarujúco krásne prírodné scenérie. Nedotknutá príroda a klíma s miernymi výkyvmi teplých dní a chladných nocí je vhodná zvlášť na liečivé kúry na čerstvom vzduchu a samozrejme podporuje aj liečbu a ozdravenie tela, ducha, ako aj duše.

Turistický a cyklistický raj
Cyklisti tu môžu odbúravať stres a budovať svoju kondíciu počas niekoľkohodinových túr. Waldviertel sa ukážkovo ujal horských cyklistov: najdlhšia sieť trás Rakúska zahŕňa 90 ciest v celkovej dĺžke viac ako 2 000 kilometrov. Turisti zase v regióne Waldviertel nájdu skutočné naplnenie. Kopcovitý juh regiónu s najväčšou uzavretou lesnatou oblasťou Rakúska je považovaný za turistický región par excellence. O kúsok severnejšie, v centrálnej časti, vás zase hustá spleť turistických chodníkov zavedie na voňavé lúky plné bylín, pozdĺž zurčiacich potôčikov, riek a starých farmárskych záhrad v malých dedinkách.

www.waldviertel.at