Dürrenstein

Prekrásne. To sú Dürrenstein, Lunz am See, Wildnisgebiet a jedinečná kotlina Grünloch. Kto tu bude hľadať výhľady, ten nájde panorámy!

Dürrenstein a prekrásny Lunz pri tyrkysovo modrom jazere pozývajú alpinistov na obdivovanie, pôžitok a samozrejme turistiku. Dych vyrážajúca príroda sa tu snúbi s rovnako krásnymi panorámami, ktoré jednoducho musíte vidieť!

Jazero a prales

1 878 m vysoký Dürrenstein nadchýna turistov každým svojím metrom. V blízkosti sa nachádzajúce Lunzské jazero a idylická obec pozývajú na kúpanie a plavbu v loďke, zatiaľ čo Rothwald, jeden z posledných pralesov Európy, láka na preskúmanie. Náš tip: Nezmeškajte sprevádzanú prehliadku pri príležitosti oslavy 1 000-ročného tisu!

Prírodné divadlo deluxe

Okrem pralesa Rothwald a tisu stojí zato navštíviť aj kotlinu Grünloch. Studený pól strednej Európy nadchýna nameranou mínusovou teplotou 52,6 stupňov a priemerom 500 metrov. Rovnako úžasné: Divočina Dürrenstein, domov mnohých chránených druhov, ktoré možno stretnúť už iba tu.

Od ľahkých po náročné!

Mimoriadne obľúbeným turistickým cieľom je chata Ybbstalerhütte, z ktorej sa možno (samozrejme až po chutnom oddychu) dostať až k vrchom Große Hühnerkogel a Kleiner Hirzeck. Taktiež neďaleko: Dürrensteingipfel, tiež nazývaný Notengipfel, ktorý ponúka prekrásny široký výhľad na okolitú krajinu. Náš tip pre pokročilých: Alpská túra Hochkar-Dürrenstein-Ötscher.