Gemeindealpe

Kto to má rád akčné, ten bude Gemeindealpe milovať. Tu zažijú turisti nezabudnuteľné výstupy a rovnako napínavé zostupy.

Gemeindealpe nadchýna prekrásnymi výhľadmi a divokými zjazdmi, pretože horské káry a obrie kolobežky prinášajú do malebného Mitterbachu ležiaceho pri priezračnom jazere Erlaufsee veľa akcie.

Prirodzene priezračné

Uprostred prírodnej rezervácie Ötscher-Tormäuer sa nachádza vrch Gemeindealpe vo výške 1 626 m nad morom. Obľúbený východiskový bod pre turistov je obec Mitterbach am Erlaufsee, kde priezračná voda láka na kúpanie, rybolov alebo potápanie, a na návštevníkov čakajú moderné ležadlá Enzo na oddych a relaxáciu. Fantastická kulisa, ktorú prekonáva už iba pohľad z vrchola.

Pre odvážnych a muzikálne založených

Gemeindealpe nestojí iba za výstup, ale aj za zjazd: Pešo alebo lanovkou dorazíte k chate Terzerhaus a jej veľkorysej panoramatickej terase s úžasným výhľadom od Gesäuse až po Schneeberg. Na horských kárach a obrích kolobežkách sa po lesných cestách spustíte smerom nadol, a potom sa osviežite kúpeľom v jazere Erlaufsee. Náš tip: Každoročne nadchýna koncertmi v prírode stovky priateľov hôr podujatie Wanderbaren Gipfelklaenge.

Zima pre dobrodruhov

Aj v zime je Gemeindealpe vďaka najväčšiemu snežnému parku v celom Dolnom Rakúsku a najstrmejšej zjazdovke Dolného Rakúska so sklonom 70 % pre dobrodruhov absolútnou nutnosťou. Po rýchlom zostupe sa vášniví horolezci radi utiahnu do hostinca Wirtshaus zum Bäreneck, kde na nich na posilnenie čakajú chutné regionálne špeciality.

Tipy redakcie pre oblasť Gemeindealpe