Piestingtalská cyklotrasa

Raj výhľadov sa stretá s umením a kultúrou: pôsobivá trasa cez prekrásne údolie Biedermeiertal sa vyznačuje úžasnou a divokou romantikou.

Piestingtalská cyklotrasa s priamym napojením na trasu EuroVelo 9 vedie z obce Markt Piesting alebo Sollenau do Gutensteinu, resp. Rohr im Gebirge. Športovci si však trasu často predlžujú a podstupujú náročný výstup cez „Haselrast“, ktorý ich námahu odmení nádherným výhľadom do diaľky. Lužná krajina, tônisté oddychové miesta a úzke štrkové pláže pritom počas cesty pozývajú na oddych.

S deťmi cez pôžitkárske údolie Biedermeiertal

Pohodlná a prekrásna Piestingtalská cyklotrasa je napojená na cyklotrasu Thermenradweg (EuroVelo 9) v Sollenau a až do Gutensteinu je vďaka takmer nulovému stúpaniu ideálna pre rodiny. Po kompletne asfaltových cestách popri divoko romantickom Piestingu vedie cez očarujúce luhy, sýtozelené lúky a idylické dedinky. Na dobre označenej trase vás očakáva niekoľko pavilónov, ktoré ponúkajú pohľad do doby Biedermeier trvajúcej od roku 1815 do 1848.

Údolie básnikov, hudobníkov a maliarov

Niet divu, že idylické údolie Piestingtal už od nepamäti inšpiruje umelcov, akými boli Ferdinand Raimund, Johannes Brahms alebo Friedrich Gauermann, a burcuje ich k špičkovým výkonom. Koniec-koncov tu jeden dychberúci strieda ďalší, pričom množstvo hradov a zámkov rozpráva fascinujúce príbehy, zatiaľ čo trasu zdobí množstvo kultúrno-historických stavieb.

Zastaviť sa oplatí!

Máme pre vás ešte dva tajné tipy: Múzeum Waldbauernmuseum Gutenstein, kde 13 dielní napínavým spôsobom zobrazuje, ako sa v minulosti vyrábalo drevené uhlie, šindle a pod. A medzi bezpodmienečné návštevy sa ráta aj zachádzka k vodopádom Myrafälle, kde vás očakáva úchvatné prírodné divadlo. Deň zavŕšite návštevou pohostinstva alebo zastávkou na jednom z mnohých oddychových miest.