Bisamberg

Horský vrchol, Prírodný zážitok

Popis

Vo výške 358 metrov sa nachádza najvyššie položené miesto obľúbeného dolnorakúskeho rekreačného pohoria Bisamberg neďaleko Viedne. Odtiaľto, z Elisabeth-Höhe, sa rozprestiera výhľad na Malé Karpaty a pohorie Hainburg. Spolu so svojím protiľahlým vrchom Leopoldsberg vysokým 425 metrov tvorí Bisamberg takzvanú "Viedenskú bránu".

Vďaka krajine zmiešaných dubových a dubovo-dubových krovinatých lesov, ako aj suchých trávnatých porastov je veľká časť územia s rozlohou približne 340 hektárov pod ochranou prírody a krajiny. Staré reduty - pozostatky opevnenia z pruských vojen v 19. storočí - sú považované za zvláštnu prírodnú pamiatku. Jedinečné trávnaté a lúčne stepi, ktoré sa tu vytvorili, sú chránené v rámci sústavy Natura 2000. Od roku 2007 sa na väčšine suchých trávnatých porastov pasú kozy.

Okrem toho je Bisamberg domovom vzácnych kvetov a viac ako 700 druhov motýľov, ako aj viac ako polovice rakúskych včelstiev. Na úpätí hory sa nachádza lesný ostrov Herrenholz: "oáza" dubov a hrabov uprostred poľnohospodárskej pôdy.

Umiestnenie
Weinviertel, okres Korneuburg

Zážitky na Bisambergu: túra, údiv a objavovanie

V celej oblasti Bisambergu sa tiahnu krásne turistické, tematické a pešie chodníky. Hostince a vinárne sa starajú o fyzickú pohodu svojich hostí na výletoch. S detskými ihriskami na Elisabeth-Höhe a Falkenbergu sa ani malí turisti zaručene nebudú nudiť.

Je dobré vedieť: Bisamberg bol osídlený už pred tisíckami rokov, o čom svedčia cenné archeologické nálezy, ktoré okrem iného poukazujú na keltské osídlenie.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Bisamberg

  2100 Bisamberg
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings