Divočina Dürrenstein

Prírodný zážitok

Popis

Oblasť divočiny na južnej strane Dürrensteinu ukrýva najväčšie prírodné lesy Rakúska. Oblasť siaha od výšky 650 m n. m. až po výšku vrcholu Dürrenstein 1787 m n. m. V roku 2002 bola oblasť divočiny vyhlásená za chránenú krajinnú oblasť, a tak je trvalo chránená. V najväčšom pralese strednej Európy môžete vidieť viac ako 500-ročné jedle a smreky, ktoré dosahujú výšku nad 50 metrov a obvod až 4,8 metra a viac ako 400-ročné buky s výškou viac ako 35 metrov. Prales je domovom mnohých voľne žijúcich zvierat, medzi nimi aj vzácnych druhov, ako napríklad hraboš snežný, piskor horský, ucháč svetlý a rys ostrovid.

V roku 2011, ktorý bol „rokom lesa“, bola oblasť divočiny ako „rozprávkový les“ vyhlásená za jeden zo siedmich lesných divov Rakúska. Odsúhlasila to organizácia Rakúske spolkové lesy. Z dôvodu ochrany tejto jedinečnej lesnej oblasti majú do nej návštevníci prístup iba v rámci obmedzených peších túr so sprievodcom. Prehliadky sa začínajú alebo končia v obciach Göstling/Ybbs a Lackenhof am Ötscher.

Tip: V roku 2020 sa v obci Lunz am See otvára „Haus der Wildnis“ (Dom divočiny), nové informačné centrum pre všetkých záujemcov o návštevu oblasti divočiny.

Ceny

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Wildnisgebiet Dürrenstein-Lassingtal

  Schutzgebietsverwaltung Wildnisgebiet Dürrenstein-Lassingtal

  Kirchenplatz 5
  3293 Lunz am See
  AT

  Telefón: +43 7486 21122

  E-Mail: info@haus-der-wildnis.at
  Website: www.wildnisgebiet.at

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings