Falkenstein a Falkensteinský múr Frankenfels

Horský vrchol, Vyhliadkový bod

Popis

Hrdý Falkenstein pri Frankenfelse sa týči do výšky 720 metrov: vďaka vzrušujúcim skalným stenám na severozápadnej strane je tento obľúbený vyhliadkový bod známym rajom horolezcov. Na svoje si tu však prídu aj milovníci pešej turistiky a MTB.

Trojdielna rozmanitá stena Falkenstein dosahuje výšku až 80 metrov. Náročná stena zo sivého vápenca je vďaka svojej veľkosti považovaná za dominantu Frankenfelsu a svojimi lezeckými záhradami a dobrodružnými skalnými útvarmi láka lezcov všetkých úrovní. Okrem toho ponúka Falkenstein množstvo krásnych turistických trás.

Na vrcholovej plošine víta hostí vrcholový kríž, ktorého výstup je odmenený nádherným výhľadom na údolie Natterstal. Celý región charakterizujú jedinečné výletné ciele a príjemné penzióny a ubytovacie zariadenia, ako je napríklad Sunnseit'n Biohof, ktorý je mimoriadne vhodný pre rodiny.

Umiestnenie
Mostviertel/NÖ-Mitte, v údolí Pielachtal pri Frankenfelse

Dostupnosť pre turistov
Na vrchol Falkensteinu vedie niekoľko turistických trás - napríklad Pielachtaler Bahnwanderweg alebo Große Pielachtaler Rundwanderweg 652. Skutočným tipom pre zasvätených, najmä pre rodiny, je Frankenfelsberg-Runde s nádherným výhľadom.

Výletné ciele na Falkensteine a v jeho okolí

Extra tip: Veľký okruh Eibeck pre horských cyklistov je ideálny aj na odbočku k Falkensteinskej stene.

Pobočky a trasy