Jazero Erlaufsee

Miesto / jazero na kúpanie, Plesá, jazerá a pramene, Prírodný zážitok, Vodný šport

Popis

Tyrkysovo zelené a krištáľovo čisté: Jazero Erlaufsee neďaleko Mitterbachu leží na úpätí pohoria Gemeindealpe a štajerského pohoria Bürgeralpe. Spája tak spolkové krajiny Dolné Rakúsko a Štajersko. A len čo by kameňom dohodil, leží známe pútnické miesto Mariazell.

Malebné horské jazero s rozsiahlou plochou 58 hektárov je ideálne na kúpanie, člnkovanie, rybárčenie či potápanie. Je tiež obľúbenou výletnou a dovolenkovou destináciou uprostred najkrajších turistických oblastí regiónu Mostviertel.

Jazero Erlaufsee: Raj na kúpanie a potápanie

Vďaka trávniku a kamienkovej pláži je Erlaufsee letnou Mekkou na kúpanie, plávanie a čľapkanie sa vo vode. Potápači milujú 38 metrov hlbokú vodu v jazere najmä pre jej priezračnú čistotu, ako aj vzrušujúci svet pod vodou – a, samozrejme, milujú tamojšiu školu potápania. Vášniví rybári sa zase tešia z rýb, ktorými sa to vo vode len tak hemží – od ostrieža po sivoňa.

Rodinný výlet do Mitterbachu: Člnkovanie a dovolenka

Na okružnú plavbu po jazere si môžete požičať viac ako 30 veslárskych člnov, vodných bicyklov a elektrických člnov. Pochutiť si a posilniť sa môžete v reštaurácii a stanici s občerstvením. Ak túžite stráviť dovolenku v srdci prírody priamo pri jazere Erlaufsee, k dispozícii je vám kemping na brehu jazera, ako aj skvelé apartmány, hostince a prázdninové farmy v Mitterbachu.

Pobočky a trasy