Prírodná rezervácia Hochmoor Schrems

Prírodný zážitok

Táto prevádzka je vynikajúca...

  • Prírodná rezervácia Dolné Rakúsko
  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

Prírodná rezervácia Schremser Hochmoor s nádychom severu ponúka prírodné scenérie, pri ktorých sa budete cítiť ako vo Švédsku. Rašeliniskové borovicové lesy, machy, močiare a bývalé miesta ťažby rašeliny:

Rašelinisko Schremser Hochmoor, ktoré je ohraničené miestami Langschwarza, Gebharts a Schrems, má rozlohu 300 hektárov a je najväčším rašeliniskom v Dolnom Rakúsku. 119 hektárov celkovej plochy bolo vyhlásených za prírodnú rezerváciu Hochmoor Schrems. Okrem toho patrí toto rašelinisko podľa Ramsarského dohovoru k medzinárodne chráneným územiam rybníkov, rašelinísk a riečnych oblastí regiónu Waldviertel.

Prügelsteg

Centrum prírodnej rezervácie „UnterWasserReich“ je informačným strediskom Ramsar – a hlavným kontaktným miestom pre návštevníkov v prírodnej rezervácii Hochmoor Schrems. Výstava a vodná záhrada oboznamujú návštevníkov s osobitosťami rybníkov a rašelinísk v regióne Waldviertel. 

Tip: U návštevníkov sú obzvlášť obľúbené roztomilé vydry riečne vo vonkajšom výbehu.

Ďalšou atrakciou je drevený chodník Prügelsteg, ktorý je voľne prístupný z centra prírodnej rezervácie. V okolí chodníka Prügelsteg si môžu návštevníci prezrieť výnimočný biotop rašeliniska na vlastné oči.

Nebeský rebrík

Rašelinisko nemusíte obdivovať len zo zeme, môžete si ho prezrieť aj z vtáčej perspektívy. Umožní vám to takzvaný nebeský rebrík, 20 metrov vysoká vyhliadková plošina. Po výstupe po 108 stupienkoch rebríka budete odmenení nádherným panoramatickým výhľadom.

 

Vhodnosť

  • Psi povolené

Pobočky a trasy