Zmrzlináreň Eis-Greissler Blochberger

Prehliadka prevádzky, Zážitkový svet

Táto prevádzka je vynikajúca...

 • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

„Ak chcete vyrobiť naozaj dobrú zmrzlinu, môžete si kľudne odpustiť umelé farbivá a prísady“, hovorí majster zmrzlinárskeho umenia, Georg Blochberger. Podmienkou je používanie kvalitných receptov a len tých najlepších surovín – napríklad domáceho mlieka od vlastných kráv.

Maková, alpská karamelová či vegánska jahodová zmrzlina: Rodina Blochbergerovcov vyrába v Krumbachu v pohorí Bucklige Welt z domáceho bio mlieka a ďalších vybraných surovín úplne prírodnú zmrzlinu. Bez umelých aróm, farbív či konzervačných látok a s výnimkou dvoch druhov aj úplne bez vajec. Zato však s fantastickou chuťou.

Exkluzívne príchute

Zmrzlina zo zmrzlinárne Eis-Greissler z Viedenských Álp sa však nepreslávila len svojou vynikajúcou kvalitou, ale aj vďaka nezvyčajným a sezónne sa meniacim príchutiam, ako napríklad ovčia syrová, špargľová alebo pistáciová so soľou a muškátovým orieškom. Blochbergerovci pridávajú ovocie a zeleninu všade tam, kde sa len dá, samozrejme vlastnoručne vypestované – najlepšie čerstvo nazbierané z vlastnej záhrady.

Prehliadka prevádzky so sprievodcom

V prevádzke na výrobu zmrzliny môžete krok za krokom sledovať, ako sa vyrába zmrzlina. Prieskumná cesta sa začína pri dojniciach a vedie cez výrobu až po ochutnávku v miestnej predajni. Oddýchnuť si a zabaviť sa môžete na veľkorysej terase, novej zimnej záhrade. Malí ochutnávači zmrzliny sa určite dobre zabavia na priestrannom detskom ihrisku.

Z Krumbachu do veľkých miest

Zmrzlinu si môžete kúpiť v zmrzlinárňach Eis-Greissler v mestách ako Viedeň, Wiener Neustadt, Graz, Klagenfurt a Linz, ako aj vo vybraných gastronomických prevádzkach – väčšinou vo Viedenských Alpách.

Prehliadky sa konajú denne a trvajú cca 1,5 hodiny. Viac informácií o prehliadkach a cenách nájdete na internetovej stránke zmrzlinárne

Táto prevádzka je členom kvalitatívnej iniciatívy „Sooo gut schmeckt die Bucklige Welt“ („Tak skvelo chutí Bucklige Welt“).

Ceny

Vybavenie

 • Kaviareň v dome
 • nabíjacia stanica pre elektrické vozidlá
 • Prehliadky so sprievodcom
 • Reštaurácia v dome

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Eis-Greissler Blochberger

  Familie Blochberger

  Königsegg 25
  2851 Krumbach
  AT

  Telefón: +43 2647 42950

  E-Mail: info@eis-greissler.at
  Website: www.eis-greissler.at

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


  Nabíjacia stanica v blízkosti cieľa Nabíjacia stanica v blízkosti cieľa

 • Poloha / mapa