Wechsel

Wechsel prináša do bežného dňa zmenu. Okrem turistiky a lezenia sa tu možno rýchlo stať dobrodruhom a objaviteľom prírody.

Rozmanitosť je tu pravdepodobne odvodená od názvu Wechsel („zmena“), pretože takmer žiadna iná oblasť neponúka tak veľa turistických a lezeckých túr. Keď dorazíte navrch, ide sa zase svižne nadol: Buď rýchlo po zjazdovej dráhe pre kolobežky a horské trojkolky alebo pohodlne v zubačke.

Kde je príroda doma
Vrchol hory Wechsel vo výške 1 743 m nad morom sa rozlieha nad regiónom plným rozmanitosti a prirodzenosti. Až dodnes si tento prírodný raj s úchvatným výhľadom do diaľky uchoval svoj pôvodný stav. Našťastie, pretože práve vďaka tomu je oblasť vrchu Wechsel taká obľúbená a jedinečná.

Vždy s dobrou náladou nahor a nadol
Nahor sa ide pohodlne v sprievode bohatých výhľadov mönichkirchenskou horskou železnicou, nadol zase rýchlo a dobrodružne po zjazdovej dráhe pre kolobežky a horské trojkolky. Naprieč šťavnatými lúkami a cez zelené lesy vedie údolím rozmanitá vyše 2 km dlhá trasa. Bujaré podujatia, ako napr. Schwaigen-Reigen der Almhütten a moderné ležadlá typu Enzo na oddych čakajú na všetkých, ktorí dokážu v rovnakej miere oceniť tradíciu aj oddych.

Turistika na koľajniciach
Turisti a skalolezci si na vrchu Wechsel prídu na svoje. Zvlášť možno odporúčať absolvovanie príjemnej trasy vedúcej popri chate Mönichkirchner Schwaigs na regionálnej trase G, a od obcí Mönichkirchen, St. Corona a Kirchberg am Wechsel na vás čaká ďalšie množstvo turistických a lezeckých túr, ktoré sa pravidelne starajú o nadšenie.