Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava

Top cyklotrasa pozdĺž riek

V regióne Waldviertel sa stáva cyklistika zážitkom. Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava (KTM) patrí k najkrajším diaľkovým cyklotrasám Rakúska. Na viac ako 400 kilometroch nájdete všetko, čo dokáže rozbúšiť srdce každého cyklistu: Perfektný tréning sa strieda s príjemnou pôžitkárskou cyklistikou. Pozdĺž troch riek Kamp, Dyje a Moravy natrafíte nielen na fascinujúco nedotknutú prírodnú scenériu, ale aj na mnoho kultúrnych historických pamiatok.

Z mesta Krems an der Donau vedie cyklotrasa do oblasti Waldviertel. Na začiatku trasy si môžete vychutnávať peknú cykloturistiku pozdĺž rieky Kamp a neskôr môžete očakávať strmé úseky v oblasti Waldviertel. Cez Weinviertel ďalej zaslúžene pokračujete väčšinou z kopca a nakoniec prebicyklujete mierne kopcovitú krajinu až k Dunaju.

Trasa pozdĺž riek Kamp a Dyje je považovaná za najkrajší úsek cyklistického chodníka KTM. Na absolvovanie celej cyklotrasy KTM so svojimi 445 kilometrami by ste si mali vyhradiť 5 až 9 dní. Či už si urobíte dlhšiu prestávku v hostincoch a vinárňach, alebo sa rozhodnete navštíviť ďalšiu výletnú atrakciu pozdĺž cesty. Čistú prírodu si vychutnávajte v národnom parku Thayatal, malebné dedinky, hrady, zámky a prastaré opátstva preskúmajte pozdĺž trasy. Zámok Rosenburg a jazero Ottenstein lákajú k stráveniu príjemných chvíľ odpočinku, pri ktorom svoje myšlienky nechávate voľne unášať. A zrazu sa ukazuje, že cyklotrasa KTM nepredstavuje iba cyklistický zážitok pozdĺž riek Kamp, Dyje a Moravy, ale tajomstvo jej úspechu môžeme nachádzať aj v skratke KTM, pretože je to cyklistická trasa, ktorá vás pozýva užívať si radosť zo života v celom svojom spektre: kultúra, tréning a „matka príroda“.

Cenný tip:
Kto nemá chuť absolvovať celú trasu na bicykli, môže prejsť niekoľko etáp vlakom: Zážitkový vlak Reblaus Express prechádza dlhšími úsekmi, ťahajúcimi sa paralelne popri top cyklotrase. Kultový vlak je obľúbenou turistickou atrakciou a kombinuje fantastický výhľad a príjemnú cestu s kulinárskym pôžitkom. Len vystúpiť, podmaniť si alebo preskúmať kúsok oblasti Waldviertel – a ďalej sa pobrať zážitkovým vlakom Reblaus Express, ktorý prepraví váš bicykel zadarmo!

Etapy cyklotrasy

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings