Raxalpe - raj pre turistiku na snežniciach

Rax ponúka milovníkom prírody celkom výnimočnú snežnicovú turistiku s jedinečnou panorámou, na ktorú nikdy nezabudnete.

Kto by toho v zime chcel zažiť viac, ako len lyžovanie, ten by skutočne mal zájsť do strediska Raxalpe. Tam možno totiž otestovať najnovšie trendy zimných športov, ako napr. lyžiarske bicykle alebo ruckXboby, a zároveň si perfektne vychutnávať prekrásne výhľady počas snežnicových túr.
Kúpiť vstupenky online

Lanovkou na Rax

Najrýchlejší výstup do výšky 1 500 m až do horskej stanice Rax zvládnete za 8 minút pomocou lanovky Rax, ktorá je najstaršou lanovkou Rakúska, a ktorá po rozsiahlych modernizačných prácach od júla 2016 opäť žiari vo svojom najkrajšom šate. Odtiaľto sa o adrenalín zaručene postará rýchly zjazd na snežnom bicykli. Tento prostriedok, ktorý kombinuje cyklistiku a lyže, nielenže napínavo znie, ale skutočne takým aj je. Jazda na ňom sa dá celkom ľahko naučiť. Výstroj si môžete jednoducho zapožičať v penzióne Rax-Alm Berggasthof pri stanici lanovky.

Raxalpe - raj pre turistiku na snežniciach
Raxalpe - raj pre turistiku na snežniciach

Množstvo ciest vedie na Rax

Pravdepodobne najkrajší a najpodmanivejší výstup na Rax si možno vychutnať na snežniciach. Výstroj vám zapožičajú v hoteli Raxalpenhof, a zároveň si k tomu môžete rezervovať aj sprievodcu. Tip na trasu: Od Preiner Gscheid možno pohodlne prejsť až k chate Waxriegelhaus a zo západnej strany vystúpiť na Rax.

Nahor po vlastných, nadol na sánkach

Rovnako skvelá je aj túra na ruckXboboch. Nahor sa ide napríklad v rámci prekrásnej zimnej túry po zasneženej prírode, nadol zase kombináciou ruksaku a sánok cez hlboký sneh. Skutočná nutnosť pre všetkých dobrodruhov!

 

Tip: Objednajte si sprievodcu:

TEAMWANDERN
Wolfgang Menczel 
E: info@teamwandern.at 
T: + 43 650 30 11 063 
M: +43 676 709 75 30 

Prevádzkovateľ vlekov  
Lanovka Rax-Seilbahn Rezervovať

Viac informácií o horskom stredisku