Semmeringská železnica zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO

Historické miesto

Popis

V prvých desaťročiach 19. storočia si nikto nemyslel, že by cez Semmering mohol prechádzať vlak. Potom však prišiel Carl Ritter von Ghega a dokázal, že všetci pochybovači sa mýlili. S pomocou 10 000 mužov a žien vytvoril v rokoch 1848 až 1854 technické dielo: Semmeringskú železnicu. Železničná trať z Gloggnitzu do Mürzzuschlagu stúpa do výšky 459 metrov, prechádza cez 100 oblúkových mostov, 16 viaduktov a 15 tunelov. Dnes je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Tieto výlety po Semmeringskej železnici sa obzvlášť odporúčajú:

  • Bahnwanderweg: Pešia turistika pozdĺž železničnej trate, okolo impozantných budov z 19. storočia. Najkrajšie trasy Bahnwanderweg.
  • 20-Schilling View: Z pohľadu na dvadsaťšilingovku sa vám naskytne mimoriadne krásny pohľad na viadukt Schwarza - presne ten, ktorý bol do roku 1968 aj na zadnej strane dvadsaťšilingovej bankovky.
  • Hochstraßenmuseum: V tomto skanzene (LINK: výletný cieľ Hochstraßenmuseum) s 10 vitrínami pozdĺž železničnej trate sa môžete dozvedieť najdôležitejšie fakty o výstavbe víl v oblasti. Po dokončení Semmeringskej železnice prichádzalo na Semmering tráviť letnú dovolenku čoraz viac ľudí z viedenskej vyššej spoločnosti.
  • Viac o histórii železnice: Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o histórii Semmeringskej železnice v múzeu Ghega a v informačnom centre svetového dedičstva.

Vhodnosť

  • vhodné aj pri zlom počasí
Poloha
  • dostupné s verejnými dopravnými prostriedkami

Pobočky a trasy