Čarovné
svetielka.
Grafenegger Advent, © Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Advent, advent, štyri sviece, prvá z nich sa zatrbliece...

Zvonenie zvončekov, trblietanie svetielok a vôňa ihličnatých stromčekov už každý rok ohlasuje príchod najpokojnejšieho času v roku: Vitajte v advente!

Pokojný čas a tiché adventné kúzlo. Pred Vianocami sa Dolné Rakúsko premieňa na jeden veľký adventný kalendár: Za hradnými a mestskými bránami, vo vínnych uličkách a starých zrúcaninách, na horách či pri potôčikoch sa ukrýva oveľa viac ako len 24 vianočných trhov a atrakcií.

Čarovné miesta, pokojne strávené chvíle a staré tradície bez zbytočnej dávky gýču: V Dolnom Rakúsku ešte advent možno oslavovať neokázalo, zato však rozmanito. Kde je horúci nielen mušt, ale aj železo, tam sa návštevníci podujatia „Žeravá noc“ regiónu Mostviertel môžu tešiť na svetelné a ohňové divadlá. Počas adventu v regióne Weinviertel sa v príjemných vínnych uličkách snúbi tradícia s oddychom. Počas návštevy vianočných trhov a následnej prechádzky po Viedenských Alpách vás bude príjemne sprevádzať vržďanie snehu pod podrážkami zimných čižmičiek. Výnimočnú atmosféru svetového kultúrneho dedičstva Wachau mimoriadne čarovne rozozvučí trúbenie a piesne, ktoré chytia za srdce. A ak chcete dovolenku stráviť nácvikom manuálnych zručností, odporúčame vám stráviť zimnú dovolenku v regióne Waldviertel na podujatí „Waldviertelské remeselné týždne“.

Hoci je známe, že pred 24. decembrom by sa nemali otvárať žiadne darčeky: Kto sa počas adventu vydá do Dolného Rakúska, ten bude pred Vianocami isto bohato obdarovaný. Nechajte sa okúzliť!

Prehľad adventných podujatí

Advent, advent, štyri sviece, prvá z nich sa zatrbliece...