Header Bikeparks, © Wexl Trails

Vynikajúca univerzálna ponuka

V strediskách horskej cyklistiky v Dolnom Rakúsku nájdu tie najlepšie podmienky pre seba začiatočníci, ako aj pokročilí či profesionáli.

Cykloparky a trailové centrá v Dolnom Rakúsku sa postarajú o pestré a výnimočné zážitky z jazdy na horskom bicykli – každý si tu nájde pre seba to pravé.

Zatiaľ čo cykloparky na mnohých miestach s prudkými traťami typu downhill, freeride a flow-trail sú určené skôr pre pokročilých horských cyklistov, nájdete v Dolnom Rakúsku aj parky pre začiatočníkov. Technicky najmodernejšia podpora pri jazde sa postará o to, aby ste sa pri šliapaní do pedálov zbytočne neunavili. Trailové centrá určené výlučne pre horských cyklistov majú stredisko, ktoré slúži ako východiskový bod pre siete chodníkov a trás väčšinou v tvare slučky. Začiatočníci si môžu nechať poradiť od skúsených sprievodcov. Tieto ponuky v kombinácii so servisnými strediskami, obchodmi a reštauráciami sú prispôsobené všetkým potrebám cyklistov a sú aj rovnako nákladné – rovnako ako neustála starostlivosť a udržiavanie trás. Primerané vstupné pomáha pokryť tieto náklady a všetkým cyklistom zaručuje výnimočný zážitok z jazdy na horskom bicykli.