Panoráma na Raxe, © Robert Herbst

Horské chaty a salaše

Horský život ako za starých čias – alebo minimálne aspoň trochu ako za starých čias – spoznajú turisti na našich útulných chatách a pokojných pastvinách.

Originálne, autentické a neuveriteľne pohodlné: Také sú dolnorakúske chaty a pastviny alebo takzvané „schwaigen“ – tak sa totiž nazývajú horské pastviny v pohorí Wechsel. Kto tu už raz bol, sa sem určite čoskoro vráti. Tu ešte môžete zažiť skutočný život na horách a nájsť pokoj ďaleko od hlučných ulíc a každodenného zhonu. Tu je svet ešte naozaj v poriadku, taký aký má byť!

Obľúbené miesto oddychu pre mladých aj tých skôr narodených

Zatiaľ čo deti na prírodnom ihrisku „horskej pastvine“ prebúdzajú k životu kamene a kusy dreva, dospelí si oddýchnu na slnečnej terase pred chatou a vychutnajú si pestrý výhľad na radostný čulý ruch okolo seba. Lúky plné najrozmanitejších druhov kvetov, impozantné štíty hôr a kravy spokojne sa pasúce na pastvinách tvoria dokonalú kulisu pre nezabudnuteľné zážitky z hôr.

Nadýchnite sa a vychutnajte si nádherný výhľad: Naše tipy na chaty s panoramatickým výhľadom

Chata Terzerhaus prispôsobená pre rodiny s deťmi v oblasti Gemeindealpe Mitterbach poskytuje zo svojej panoramatickej terasy jedinečný výhľad na hory regiónu Mariazellerland. Za ňou ani trochu nezaostáva chata Annaberger Haus na vrchu Tirolerkogel s fantastickým výhľadom na región Mostviertel. Mimoriadne príjemný je pohľad na hory z ležadiel na stanici Rax-Alm Berggasthof, zatiaľ čo chata Ottohaus ponúka úžasnú paletu výhľadov na Viedenské Alpy.